Jesteś tutaj:Kultura Spotkanie z Adamem Frankiewiczem - producentem muzycznym, kompozytorem
wtorek, 03 sierpnia 2021 10:23

Spotkanie z Adamem Frankiewiczem - producentem muzycznym, kompozytorem

  mn
Spotkanie z Adamem Frankiewiczem - producentem muzycznym, kompozytorem zdjęcie nadesłane

Na to spotkanie zapraszamy szczególnie miłośników eksplorujących tereny brzmień i dźwięków. Pamiętacie jeszcze game-boye, kasety, magnetofony i inne retro urządzenia, które zajmowały nas przed laty? A może nadal jeszcze ich używacie?

Jeśli podzielacie sentyment do zakurzonych już odrobinkę urządzeń to spotkanie z Adamem Frankiewiczem będzie idealną okazją do dźwiękowych odkryć. W sobotę 7 sierpnia o godz. 17.00 na przepięknej Latarni na Wenei warsztaty, podczas których można będzie stworzyć muzykę na game-boyach. Chęć uczestnictwa należy zgłosić mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Adam Frankiewicz jest zdania, że muzykę należy odkryć na nowo i tym się właśnie zajmuje. Komponuje słuchając nagrań z kaset, dźwięków wypełniający nasze codzienne tu i teraz. Przy pomocy magnetofonów, taśm magnetofonowych, zbioru improwizowanych dźwięków i sampli tworzy muzyczne kolaże.

Jest autorem widowisk audiowizualnych, instalacji dźwiękowych i eksperymentalnych słuchowisk radiowych. Swoje dźwiękowe opowieści chętnie prezentuje na festiwalach i koncertach. Dzięki inspiracji dźwiękiem, wyobraźni muzycznej i chęci eksperymentu powstało łącznie sześć albumów.

Muzyk pracuje także jako reżyser teatralny, prowadzi warsztaty dźwiękowe i pisze scenariusze słuchowisk.

W dorobku Adama Frankiewicza znalazł się projekt minimalistycznej elektroniki "Grupa Etyka Kurpina" a także niezależne wydawnictwo Pionierska Records.

Dla gnieźnieńskiej publiczności przygotował koncert, którego będzie można posłuchać o godz. 20.00, wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Partnerzy: Miasto Gniezno, Stowarzyszenie Ośla Ławka, Latarnia na Wenei.

Spotkanie z Adamem Frankiewiczem realizowane jest w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane