Jesteś tutaj:Kultura Kino letnie zagości nad Jeziorem Jelonek
wtorek, 03 sierpnia 2021 08:10

Kino letnie zagości nad Jeziorem Jelonek

  mn

Kolejnym z wydarzeń Królewskiego Festiwalu Artystycznego będą trzy pokazy kina letniego. Począwszy od 6 sierpnia przez sobotę i niedzielę seanse odbywać się będą w przepięknej scenerii nad Jeziorem Jelonek. Początek każdego z nich o 20:30.

W najbliższy weekend niezwykle klimatyczna miejscówka jaką jest strefa relaksu przy gnieźnieńskiej Wenei zamieni się w kino plenerowe. Organizatorzy przewidują dobre filmy, niezapomniane wrażenia, emocje i leżaki, zalecają zabrać również ze sobą ciepłe koce do przykrycia.

W piątek, 6 sierpnia tegoroczne kino letnie rozpocznie się o 20.30 filmem film "I tak Cię kocham", który traktuje o miłości bez barier pomimo dzielących parę różnic kulturowych. Na drodze do ich szczęścia staną jednak rodzice dziewczyny, a także oczekiwania rodziny chłopaka. Dobra, wzruszająca komedia dotykająca problemu związków międzykulturowych.

W sobotę o 20.30 z kolei film "Podróż na sto stóp". Bohaterami są rodzina z Bombaju, która zmuszona do wyemigrowania z kraju, trafia do niewielkiego francuskiego miasteczka, gdzie postanawia otworzyć restaurację. Sprawę komplikuje fakt, że naprzeciwko swoją restaurację prowadzi niezwykle dystyngowana dama. Będzie to, jak się można domyślać również zderzenie dwóch zupełnie różnych od siebie światów. Mądre, lekkie przesłanie, sympatyczni bohaterowie i sama Helen Mirren w jednej z ról – to brzmi jak przepis na dobry wieczór.

Tegoroczne kino letnie zakończy niedzielny pokaz filmu o 20.30 "Sokół z masłem orzechowym", który przeniesienie nas na południe stanów Zjednoczonych po kryzysie ekonomicznym, które co tu dużo mówić, nie są wymarzoną krainą do życia. I znów będziemy mieć zderzenie dwóch światów. Będziemy świadkami niezwykłej przyjaźni Zaka, młodego mężczyzny chorego na Zespół Downa marzącego o byciu gwiazdą amerykańskiego wrestlingu oraz drobrego złodziejaszka, który postanawia mu pomóc. Wzruszenie, humor i kino dla całej rodziny gwarantowane.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Więcej na stronie kfa.Gniezno.eu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane