Jesteś tutaj:Kultura Grajkowie występują na ulicach centrum Gniezna
sobota, 31 lipca 2021 12:57

Grajkowie występują na ulicach centrum Gniezna

 

Po raz kolejny do Grodu Lecha zawitali artyści, którzy swoją twórczość prezentują bez scen i specjalnego nagłośnienia lub oświetlenia.

Tradycją corocznego Królewskiego Festiwalu Artystycznego stał się Weekend Grajków Ulicznych. Co roku jego program jest urozmaicony, choćby i muzycy byli ci sami, co w poprzednich latach. Każdy z nich bowiem daje do swojego występu coś więcej, aniżeli tylko muzykę, a choć czasami pojawiają się i własne aranżacje znanych piosenek, to nie brakuje także własnej, indywidualnej twórczości. To też sprawia, że przy grajkach występujących w różnych punktach centrum zatrzymują się przechodnie, z zainteresowaniem przysłuchujący się artystom.

Od sobotniego południa prezentuje się ich czterech - Janusz "Cybull" Skwira, Pilas&Buhu, Wojciech Szymański oraz zespół "Domu Anki" - The Braders. W kolejnych godzinach pojawią się także Tomasz Krzemiński, Mateusz Żerek, Marne Grosze, Kapela Ślymoki, Kolektyw Fala, Kapela Hanki Wójciak.

O godzinie 19 na kameralnej scenie KFA na Rynku wystąpią Tomasz Krzemiński, Pilas & Buchu, Kapela Hanki Wójciak. W niedzielę grajkowie ponownie pojawią się od południa na ul. Chrobrego, Rzeźnickiej i Tumskiej, a o godzinie 18 wystąpią ponownie na Rynku Lucas Laufen, Maks Łapiński i Biff.

 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane