Jesteś tutaj:Kultura Jakub Żulczyk w Gnieźnie, czyli o „pisarzu w niełasce” i nie tylko...
sobota, 31 lipca 2021 09:48

Jakub Żulczyk w Gnieźnie, czyli o „pisarzu w niełasce” i nie tylko...

  mn
Jakub Żulczyk w Gnieźnie, czyli o „pisarzu w niełasce” i nie tylko... zdjęcie nadesłane

Kolejne spotkanie z pisarzem pokazało, że zapotrzebowanie mieszkańców naszego miasta i okolic na bliski kontakt z kulturą jest ogromne - liczba osób, która zjawiła się w czwartkowy wieczór na Latarni na Wenei mówiła sama za siebie. Każdy, kto przybył, mógł się poczuć w pełni usatysfakcjonowany - Jakub Żulczyk nie skąpił opowieści, odpowiadał obszernie na wszelkie pytania i spędził naprawdę wiele ciepłych chwil na prywatnych rozmowach z czytelnikami swych powieści.

Podczas spotkania opowiadał m.in. o trudnej drodze prowadzącej do swej ostatniej publikacji, którą krytyka uznaje za najbardziej osobistą, odniósł się do ostatnio nabytego tytułu "pisarza w niełasce", zdradził nieco planów na przyszłość i skomentował oszczędnie, ale dobitnie przebieg procesu reprywatyzacji w naszym kraju, o którym to m.in. traktuje wspomniana wyżej "Informacja zwrotna". Gratką dla fanów było to, że pisarz nie poskąpił pokazania swej czysto prywatnej strony - właściciela kota, wielbiciela ostrej muzyki metalowej, człowieka z krwi i kości świadomego swych zalet i wad.

To było kolejne spotkanie autorskie, które zakończyło się, gdy zapadł pełen zmrok. I zapewniamy, że nie była to kwestia szybciej kończących się dni - goście zaproszeni tego lata przez bibliotekę są po prostu wyjątkowo intrygujący. A to jeszcze nie koniec! Na miłośników literatury czekają jeszcze spotkania m.in. z Konstantym Usenko, Robertem M. Wegnerem, Emilią Dziubak i Mariuszem Szczygłem.

Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Partnerami: Miasto Gniezno, Stowarzyszenie Ośla Ławka, Latarnia na Wenei, Klub Fantastyki Fantasmagoria, Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu “Laboratorium słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane