Jesteś tutaj:Kultura Porozmawiają o zapomnianej artystce z Witkowa - Claire Dux
środa, 28 lipca 2021 13:03

Porozmawiają o zapomnianej artystce z Witkowa - Claire Dux

  mn

Drugie spotkanie z cyklu „Tożsamość Fyrtli” dedykowane jest wybitnej divie operowej pochodzącej z Witkowa. Claire Dux śpiewała w największych salach operowych zarówno Europy jak i USA. 

Życie i niesamowite podboje artystyczne „dziewczyny z Witkowa” przybliży gnieźnieński regionalista, śpiewak operowy Dawid Jung. Niecodzienne spotkanie historyczno - społeczne odbędzie się w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie. Poza sensacyjnym życiorysem Witkowianki Dawid Jung przygotowuje także prezentację unikatowych nagrań płytowych Claire Dux. Tę wybitną śpiewaczkę operową określaną „polskim sopranem” portretował na obrazie Melancholia Salvadore Dali. Śpiewała w duecie z Enrico Caruso ​uznawanym za najwybitniejszego śpiewaka operowego wszechczasów. Była żoną milionera Charlesa W. Swifta a wcześniej gwiazdora kina Hansa Alberta – kinowego partnera Marlene Dietrich.

O niesamowitej spokrewnionej z Robertem Schumannem urodzonej w Witkowie divie będziemy mogli wysłuchać w barwnej opowieści Dawida Junga. Zapraszamy w piątek 30 lipca o godzinie 18.00 do Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie. Wstęp wolny!
 

Zapraszamy w piątek 30 lipca o godzinie 18.00 do Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane