Jesteś tutaj:Kultura Zabawa biesiadna „Seniorzy znowu razem” za nami
wtorek, 27 lipca 2021 10:02

Zabawa biesiadna „Seniorzy znowu razem” za nami

  UM
Zabawa biesiadna „Seniorzy znowu razem” za nami źródło: UM

W sobotnie popołudnie na terenie boiska sportowego przy ul. Pocztowej rozbrzmiały skoczne dźwięki muzyki biesiadnej.

Po półtorarocznym okresie zawieszenia organizacji spotkań senioralnych Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz wraz z Miejską Radą Seniorów w Gnieźnie zaprosili do wspólnej zabawy pod nazwą "SENIORZY ZNOWU RAZEM". W imprezie wzięło udział blisko 300 osób. Taka frekwencja spowodowana była zarówno piękną pogodą, jak i długo oczekiwaną możliwością udziału w tego typu spotkaniach. „Duet Senioralny - Jan i Bogusław” w składzie Jan Gładych (akordeon, śpiew) i Bogusław Brzozowski (gitara śpiew) swoim repertuarem poderwali do tańca aż do ostatnich godzin spotkania. W programie imprezy odbyły się konkursy taneczne i gry sportowe z nagrodami. Seniorzy mogli posilić się kiełbaską z grilla, słodkim ciastkiem i napojami.

W trakcie spotkania wiceprezydent Miasta Gniezna Michał Powałowski uroczyście rozpoczął nabór na drugi turnus Gnieźnieńskiego Klubu Seniora, który od roku z sukcesem aktywizuje gnieźnieńskich seniorów. Nabór potrwa do końca sierpnia br. Zainteresowani mieli możliwość zapoznać się z nową ofertą GKS oraz pobrać dokumenty zgłoszeniowe do klubu. Stoisko informacyjne zaprezentowała Miejska Rada Seniorów w Gnieźnie, która m.in. zachęcała seniorów do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego na projekt Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku skierowany do osób starszych: „Informator Gnieźnieńskiego Seniora”. Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość zapoznania się z ofertą i skosztowania dietetycznych specjałów cukierni „Ciacho bez cukru”.

1 komentarz

  • Link do komentarza mjj wtorek, 27 lipca 2021 10:34 napisane przez mjj

    Jak się ludziom podobają takie zabawy, to nie mam nic przeciwko. Jak upał w tańcach nie przeszkadza, to iec wywijają. Mieszkam niedaleko i nie było żadnego hałasu. To lepsze, niż wiecznie piłujące piły i kosiarki

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane