Jesteś tutaj:Kultura Piknik profilaktyczny w Lesie Miejskim
poniedziałek, 26 lipca 2021 07:47

Piknik profilaktyczny w Lesie Miejskim

  mn
Piknik profilaktyczny w Lesie Miejskim zdjęcie nadesłane

Pierwszy tydzień gnieźnieńskich półkolonii Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan zakończył Piknik Profilaktyczny z edukacją ekologiczną w Wiacie Edukacyjnej „Gajówka” Nadleśnictwa Gniezno.

W plenerowym spotkaniu udział wzięło 75 półkolonistów zlokalizowanych w trzech placówkach szkół podstawowych nr 1, nr 9 i nr 10 w Gnieźnie. W ramach pikniku przeprowadzono warsztaty przez znanego profilaktyka pana Tomasza Chełka. Dzieci w grupach wykonywały także z kartonów budowle ekologiczne. Przeprowadzono edukacyjne pogadanki połączone z grami i zabawami przez przedstawicieli Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie w zakresie prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska. Tradycyjnie jak co roku pojawiła się Państwowa Straż Pożarna i Straż Miejska przybliżając uczestnikom działania profilaktyczne oraz bieżącą pracę swoich jednostek. Nie zabrakło zabaw i gier ruchowych. Słodkie upominki i napoje dzieci otrzymały od Rady Osiedla Stare Miasto, które dostarczyła osobiście przewodnicząca Daria Danik. W spotkaniu także udział wzięli Michał Powałowski – zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Michał Michalak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Gniezno, Marzena Dyc Rewers – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego i Stanisław Dolaciński - Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan.

W ramach minionego tygodnia dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku, wycieczce do 33 Bazy Transportu Lotniczego w Powidzu, kąpielach na basenie w Gnieźnie i Wrześni oraz warsztatach GOSiR ‘bezpieczeństwo nad wodą”, warsztatach dziennikarsko – filmowych przeprowadzonych przez Telewizję Gniezno i warsztatach historycznych w Domu Powstańca Wielkopolskiego zrealizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Organizowany przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan 22 rok z rzędu wypoczynek dzieci – to obecnie półkolonie ze środowiskowym programem profilaktycznym – zadaniem publicznym współfinansowanym przez Miasto Gniezno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane