Jesteś tutaj:Kultura Młodzi wiedzą, że warto czytać komiksy
wtorek, 22 czerwca 2021 09:20

Młodzi wiedzą, że warto czytać komiksy

  mn
Młodzi wiedzą, że warto czytać komiksy zdjęcie nadesłane

Komiks to medium rozwijające wyobraźnię, przynoszące radość i łączące fanów z różnych grup wiekowych. Do tych prawd nie trzeba przekonywać uczestników trzeciej już edycji Konkursu wiedzy o MCU: „The best of Marvel” zorganizowanego 18 czerwca w gnieźnieńskiej filii biblioteki pedagogicznej. Śmiałkowie stawili się tam, by stawić czoło niełatwym wyzwaniom i wygrać atrakcyjne nagrody.

Uniwersum Marvela to jeden z najważniejszych światów komiksowych, który doczekał się serii filmów (i seriali), które jego bogatą historię opowiadają. I właśnie wiedzą o tych filmach musieli wykazać się uczestnicy konkursu, czyli uczniowie gnieźnieńskich szkół. Sześć dwuosobowych drużyn rywalizowało w czterech konkurencjach. Były pytania o treść filmów, aktorów i postacie, test pisemny oraz zadanie na kreatywność, w którym trzeba było przygotować w specjalnej aplikacji krótki komiks o zaletach czytania.

Po dwóch godzinach zmagań okazało się, że najwięcej punktów i pierwszą lokatę zdobyły Maria Kłak i Anna Skowrońska. Na dalszych miejscach uplasowali się: Kacper Stube i Michał Rączka (II), Monika Kałamejka i Aleksandra Robaszkiewicz (III), Kamil i Patryk Giętkowscy (IV), Jakub Rojek i Łukasz Michalak (V) oraz Bartosz Grześkowiak i Magdalena Wachowska (VI). Nagrodami dla wszystkich uczestników były oczywiście dobre komiksy.

Konkurs przygotowali oraz z wielką radością poprowadzili pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie, Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filia w Gnieźnie oraz członkowie Stowarzyszenia Fantasmagoria.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane