Jesteś tutaj:Kultura „Wieczór z Mozartem” w katedrze w wykonaniu Poznańskich Słowików
niedziela, 20 czerwca 2021 20:45

„Wieczór z Mozartem” w katedrze w wykonaniu Poznańskich Słowików

 

W niedzielny wieczór spora grupa gnieźnian miała okazję wysłuchać dziesiątego Koncertu Prymasowskiego, który odbył się w katedrze gnieźnieńskiej.

C​oroczną tradycją, od momentu powrotu tytułu stolicy prymasowskiej do Gniezna, są koncerty organizowane w bazylice na Wzgórzu Lecha. Z dwuletnią przerwą (ostatni odbył się w 2019 roku), spowodowaną obostrzeniami, tym razem do uświetnienia dziesiątej edycji kulturalnej inicjatywy zaproszony został Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki".

Artyści przed swoim głównym występem wzięli czynny udział w sprawowanej w katedrze wieczornej Mszy świętej. Tuż po niej pojawili się przed zgromadzoną publicznością, wykonując repertuar pn. "Wieczór z Mozartem", na który składały się m.in. Sancta Maria, mater Dei, a następnie m.in. Laudate Dominum, Te Deum, Ave verum corpus, Mszę C-dur ("Koronacyjną"). Poza zespołem wokalnym wystąpili także Monika Mych-Nowicka jako sopranistka, Małgorzata Woltman-Żebrowska z altem, Damian Żebrowski jako tenor, Andrzej Ogórkiewicz bas. Przy organach zasiadł Mirosław Gałęski. Muzykom dyrygował Maciej Wieloch. 

2 komentarzy

 • Link do komentarza smutny wtorek, 22 czerwca 2021 10:19 napisane przez smutny

  W przyszłą niedzielę kolejny koncert. Super. Ale dlaczego tak wcześnie? Dlaczego już o 16.30 zamiast też o 19 tej !! Przecież przy tak wysokich temperaturach nikt nie wyjdzie w taki skwar ze swojego domu już o godzinie 16 tej

 • Link do komentarza artur S. poniedziałek, 21 czerwca 2021 19:57 napisane przez artur S.

  Pięknie!
  Tylko czemu znów są tacy, których przepisy prawa nie obowiązują, bo nie założyli maseczek i mają ten wymóg za nic???
  jakaś pani w czarnych włosach, jakiś ksiądz w wiśniowej marynarce, ksiądz proboszcz również, itd... (ale przykład dali!)

  brawa dla pozostałych, którzy się męczyli w maskach, ale uszanowali zasady podczas pandemii

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane