Jesteś tutaj:Kultura Roztańczeni ponownie w akcji
niedziela, 13 czerwca 2021 10:35

Roztańczeni ponownie w akcji

  mn

Doczekaliśmy się! Po sukcesie pierwszej edycji, gnieźnieńscy sportowcy i tancerze po raz drugi spotkają się na jednej scenie. W autorskich układach choreograficznych będzie można podziwiać ich na dziedzińcu Starego Ratusza 20 czerwca o 20:00.

Do tanecznej zabawy zaproszeni zostali reprezentanci przeróżnych dyscyplin sportowych, których zaangażowanie podziwiać na co dzień można podczas meczów piłki ręcznej, futsalu, rozgrywek hokeja na trawie, pokazów jazdy konnej, różnych sztuk walki (boks, karate, capoira), biegów i triathlonu, a nawet lotnictwa. Towarzyszyć im będą instruktorzy tańca związani z gnieźnieńskimi ośrodkami tanecznymi. Tegoroczni roztańczeni przez zaledwie kilka tygodni mieli możliwość przygotować układy taneczne. Wspólnie zaprezentują się w różnych stylach i gatunkach. Efekty ich pracy podziwiać będzie można podczas finału, 20 czerwca na ratuszowej scenie. Tak, jak w zeszłej edycji widzowie będą mogli zagłosować na Najsympatyczniejszą Parę.

Roztańczeni to akcja w całości charytatywna, włączająca wielu sportowców i tancerzy, ale i widzów w niezwykłe dzieło pomocy. W tej edycji organizatorzy włączają się w pomoc Oldze Miśkiewicz chorej na SMA, chorobę, która bez leczenia jest po prostu wyrokiem. Wciąż brakuje środków na najdroższy lek świata dla małej Olgi. Organizatorzy zachęcają podczas przygotowań do wpłacenia dowolnej kwoty na https://www.siepomaga.pl/olga

Bezpłatne zaproszenia na finał Roztańczonych można odbierać w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Łubieńskiego 11. Kolejnych uczestników, ich sylwetki, ale i relacje z treningów śledzić można w wydarzeniu na portalu Facebook.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane