Jesteś tutaj:Kultura „Dzieje Kłecka” opowiedziane na wystawie
sobota, 15 maja 2021 13:28

„Dzieje Kłecka” opowiedziane na wystawie

  mnopr

W piątek 14 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku, odbyło się otwarcie wystawy pt. "Dzieje Kłecka".

Wystawa powstała przy współpracy MGOK Kłecko oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Ekspozycja przedstawia historię ziemi kłeckiej od czasów Neolitu, aż do II wojny światowej. Prezentowane zabytki pochodzą ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Poznaniu oraz MPPP w Gnieźnie.

Przybyłych gości powitał Adam Serwatka burmistrz Gminy Kłecko. Następnie głos zabrali dr Michał Bogacki, dyrektor MPPP w Gnieźnie oraz Robert Zgoła dyrektor MGOK Kłecko, którzy opowiedzieli o przygotowaniach do wystawy. Kuratorami wystawy są Tomasz Janiak z MPPP w Gnieźnie oraz Bartosz Borowiak z UMG Kłecko, a opisy towarzyszące wystawie stworzyli Dawid Jung oraz Michał Bogacki.

Wystawie Towarzyszą dwie ekspozycje pt. "Historia Polski z Klocków" oraz "Dawne czasy PRL-u". Serdecznie zachęcamy do zwiedzania prezentowanych ekspozycji.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00-18:00. Najbliższe zwiedzanie z przewodnikiem odbędzie we wtorek 18 maja od 15:00 - 16:00, kolejne w niedzielę 23 maja od 15:00 - 16:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane