Jesteś tutaj:Kultura Zmarł Jarosław Krenz, dyrygent chóru „Metrum”
poniedziałek, 03 maja 2021 19:13

Zmarł Jarosław Krenz, dyrygent chóru „Metrum”

 

Środowisko kulturalne Gniezna poniosło wyjątkową stratę - zmarł Jarosław Krenz, przez praktycznie 25 lat związany z gnieźnieńskim chórem "Metrum".

W poniedziałkowych późnych godzinach popołudniowych dotarła do nas informacja, że zmarł Jarosław Krenz. Dyrygent, wokalista i pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, nauczyciel w Poznańskiej Szkole Chóralnej. W Gnieźnie znany był przede wszystkim jako dyrygent Chóru Mieszanego "Metrum", z którym był związany od 1996 roku, będąc także jednocześnie jego kierownikiem artystycznym. 

Ponadto znany był również z Kwartetu Wokalnego "Ad Libitum", gdzie także był kierownikiem artystycznym i jednocześnie występował jako wokalista. Jarosław Krenz, prowadząc oba zespoły, sprawił iż wielokrotnie reprezentowały one Gniezno na różnych konkursach, festiwalach czy występach chóralnych, niejednokrotnie zdobywając nagrody.

- Dziś zatrzymał się czas, tak jak kończy się życie... Zmarł nasz ukochany Dyrygent, nasz wspaniały Konduktor - Jarosław Krenz. W smutku pogrążeni zostaliśmy sierotami. Tyle wspomnień co planów kołacze się w sercu...  Słowo "byłeś" jest takie bolesne. Spoczywaj w pokoju (*) - napisał Chór Mieszany "Metrum". Jarosław Krenz zmarł w wieku 56 lat. 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza anioł środa, 05 maja 2021 16:24 napisane przez anioł

    Rok temu napisałam o tym co sie dzieje, alby trzymac sie z daleka od szpitali, tes_tów, szcze-pień, przychodni..nie posłuchał..jak miliony biedenych polaków..czy nadal nic nie rozumiecie?nie macie opieki lekarskiej, wpisywani jestescie na liste a lekarze i szpitale dostaja kase za nich..obudzciie sie

  • Link do komentarza Marek ZYGMUNT poniedziałek, 03 maja 2021 21:34 napisane przez Marek ZYGMUNT

    Gniezno straciło wspaniałego dyrygenta, muzyka i wychowawcę. Straciło artystę, który był wielkim ambasadorem Gniezna. On sam, oraz jako członek zespołu Ad Libitum i chóru Metrum rozsławiał Gniezno w całej Europie. Dlaczego już musiał odejść ? Dlaczego ?

  • Link do komentarza Marek Z. poniedziałek, 03 maja 2021 21:23 napisane przez Marek Z.

    Wielka strata dla Gnieźnieńskiej Kultury. Jakieś fatum padło w ostatnim czasie na gnieźnieńskie chóry. To już kolejny po Romku Nowaku dyrygent , który nagle zostawia swój ukochany zespół. Do tego jeszcze ta pandemia wydłużająca okres bez wspólnych prób. Czy nasze chóry pozbierają się po tej pandemii ? Czy nasze gnieźnieńskie chóry przetrzymają te ciosy, które tak nagle na nie spadają ? Czy chórzyści, którzy zachorowali na Covid 19 będą jeszcze mogli śpiewać mając już częściowo zniszczone płuca?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane