Jesteś tutaj:Kultura Edukacyjne karty o Powstaniu Wielkopolskim w Gnieźnie
środa, 28 kwietnia 2021 11:43

Edukacyjne karty o Powstaniu Wielkopolskim w Gnieźnie

  MN
Edukacyjne karty o Powstaniu Wielkopolskim w Gnieźnie zdjęcie nadesłane

Trzy edukacyjne karty o Powstaniu Wielkopolskim w Gnieźnie przygotowane zostały aby popularyzować wiedzę o tym wydarzeniu wśród dzieci w kontekście historii miasta.

Autorem projektu kart jest Jarosław Gryguć, gnieźnieński ilustrator, grafik, autor ilustracji i aranżacji ekspozycji w Domu Powstańca Wielkopolskiego oraz książki „Jak Wielkopolanie wywalczyli niepodległość?”. Można je pobrać ze strony internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury oraz z Facebooka Domu Powstańca Wielkopolskiego, a także z załączników pod artykułem.

DO KOGO SĄ SKIEROWANE?

Karty edukacyjne skierowane są do samodzielnej pracy dzieci od lat 6 do 13 nie tylko z Gniezna. „Karta zabaw dla dzieci od lat 6 z opiekunami” zgodnie ze swoim podtytułem skierowana jest do najmłodszych z dorosłymi, którzy wspólnie z nimi odbędą podróż w przeszłość. Pozostałe dwie tj. „Karta edukacyjna cz. 1” i „Karta edukacyjna cz. 2” skierowane są do dzieci w wieku szkolnym - część pierwsza dla uczniów klas I-IV, a część druga dla uczniów klas V-VIII.

DLACZEGO POWSTAŁY?

Trwa pandemia i dostęp do ekspozycji Domu Powstańca Wielkopolskiego jest utrudniony. Wychodzimy tej sytuacji naprzeciw i proponujemy dzieciakom oraz ich opiekunom karty z zabawami, zagadkami i zadaniami. Karty mają
w przyjazny sposób przybliżyć burzliwe wydarzenia Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie. Ich zadaniem jest także wspierać edukację regionalną
i zdobywanie wiedzy o przeszłości swojej małej ojczyzny, konkretnych miejscach i osobach z nią związanych.

JAK Z NICH KORZYSTAĆ?

Karty przeznaczone są do samodzielnego wydruku w domu, w szkole,
w świetlicy. Szanujmy drzewa i bądźmy eko więc drukujmy karty dwustronnie. Jedynym wyjątkiem jest zadanie 1 w karcie dla dzieci oraz zad.7 w karcie cz.1 i zad. 5 w karcie cz. 2, w których należy wyciąć elementy zgodnie z instrukcją – te strony drukujemy osobno. Nie trzeba także drukować wszystkich stron, ale tylko wybrane zabawy czy zadania.

Wsparciem merytorycznym dla starszych dzieciaków, ale także dla opiekunów, nauczycieli i wychowawców jest ww. książka „Jak Wielkopolanie wywalczyli niepodległość”, którą można nabyć w informacji turystycznej w Starym Ratuszu.

Dodatkowe informacje, jak korzystać z kart pod nr: 512 411 867 lub e: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane