Jesteś tutaj:Kultura Ogródek w Starym Ratuszu będzie kontynuowany
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 09:34

Ogródek w Starym Ratuszu będzie kontynuowany

 
Ogródek w Starym Ratuszu będzie kontynuowany źródło: Stary Ratusz

Powstały w ramach warsztatów organizowanych w Starym Ratuszu własnoręcznie wykonany ogródek, doczeka się swojej kontynuacji.

Każdy, kto pamięta „Ogródek”, który powstał dzięki dofinansowaniu Fundacji Santander w Starym Ratuszu rękoma uczestników warsztatów, może być uspokojony. Ogródek ciągle jest i ma się świetnie. Pomysłodawcy cały czas go ulepszają i organizują warsztaty (w tej chwili online).

- Jednak jakiś czas temu zgłosili się do nas młodzi herosi i obrońcy natury. Mowa tu o uczniach Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium w Gnieźnie, którzy postanowili kontynuować nasze dzieło, dzięki udziałowi w ogólnopolskim projekcie „Czas do Młodzież”, organizowanym przez Caritas Polska i współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Dzięki dofinansowaniu młodzież stworzy na dziedzińcu Starego Ratusza ogród sensoryczny według własnego projektu - informuje Stary Ratusz. 

W efekcie ma powstać przestrzeń stanowiąca ogród sensoryczny oraz komunalny przystosowany do potrzeb wszystkich mieszkańców, ze strefami dla osób z dysfunkcjami. Będzie to zacisze dla osób, które nie posiadają̨ własnych ogródków a chcieliby zaangażować́ się w życie lokalnej społeczności.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane