Jesteś tutaj:Kultura W Domu Powstańca Wielkopolskiego nie tylko o powstaniu
środa, 03 marca 2021 11:15

W Domu Powstańca Wielkopolskiego nie tylko o powstaniu

  mn
W Domu Powstańca Wielkopolskiego nie tylko o powstaniu zdjęcie nadesłane

Sala pamięci, gdzie można dosłownie dotknąć historii; miejsce edukacji i popularyzacji wiedzy o zwycięskim zrywie Polaków w latach 1918/19, ale przede wszystkim przestrzeń do rozmów o przeszłości i teraźniejszości.

Dom Powstańca Wielkopolskiego ponownie zaprasza w swoje mury, przypominając, że temat Powstania to tylko pretekst, by rozmawiać o historii. Jak w przystępny sposób opowiedzieć dzieciom i młodzieży o wydarzeniach sprzed ponad stu lat? Jak zachęcić ich do zadawania pytań? Jak zaszczepić w nich ciekawość do historii? Co zaproponować w czasach, w których możliwości odwiedzania miejsc przepełnionych historią, kulturą, sztuką, są mocno ograniczone?

Dom Powstańca Wielkopolskiego zdaje się być doskonałą przestrzenią, w której z pewnością znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania. Proponuje zwiedzanie ekspozycji, w której co rusz pojawiają się nowe pamiątki, fotografie, dokumenty, przedmioty z tamtych czasów w sposób, który dzieciaki i młodzież lubią najbardziej, czyli pełnej swobody, z możliwością dosłownie dotknięcia historii. Organizuje także bezpłatne zajęcia i warsztaty dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Podczas tych spotkań rozmowy toczą się nie tylko o zwycięskim zrywie, a przede wszystkim o tym, czym w ogóle jest historia, dlaczego warto sięgać do korzeni, jak współcześnie wyglądają miejsca będące świadkami wydarzeń sprzed wielu lat i co dziś znaczy patriotyzm. 

Poznanie przeszłości to przecież lepsze zrozumienie i odnalezienie się w teraźniejszości. Dom Powstańca Wielkopolskiego zaprasza zarówno grupy (maksymalnie 8 osobowe) przedszkolne i szkolne, ale również rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami. Czekają na nich specjalne karty pracy, które pozwolą w ciekawy i aktywny sposób poznać historię, ale też wspaniale spędzić wspólny czas. Czynny jest od poniedziałku do piątku między 11:00 a 15:00, a szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem 512 411 867. Zarówno zwiedzanie, jak i warsztaty są bezpłatne.

1 komentarz

  • Link do komentarza Adi środa, 03 marca 2021 23:35 napisane przez Adi

    Mam wrażenie, że pracujące tam panie zajmują się najmniej tematem powstania

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane