Jesteś tutaj:Kultura Finał WOŚP już w tę niedzielę - program
wtorek, 26 stycznia 2021 11:19

Finał WOŚP już w tę niedzielę - program

  mnopr

Już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka będzie prowadzona dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Ten finał będzie wyjątkowy. Okoliczności zmusiły organizatorów do szukania innych niż zwykle sposobów dotarcia do mieszkańców Gniezna. Przede wszystkim musi być bezpiecznie, dlatego tegoroczny finał WOŚP będzie mobilny.

Już w sobotę wystartuje bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy, ale także przewidziano jazdę zabytkowymi samochodami i konną kareją, muzykowanie w starym autobusie i zanurzanie w lodowatej wodzie - wolontariusze WOŚP dotrą w każdy zakamarek miasta.

Natomiast po południu, w godzinach od 17.00 do 20.00 organizatorzy zaproszą na aukcje i koncerty on-line, a o godzinie 20.00 przewidziano laserowe światełko do nieba z siedziby CK eSTeDe.

Pełen program niedzieli 31 stycznia:

10:00 - 16:00 Samochodowa zbiórka do puszek we wszystkich dzielnicach miasta

11:00 - 14:00 - Rynek - Przejazdy bryczką

12:00 - 15:00 Muzyczny autobus MOK dla WOŚP

12:00 - Łazienki - WOŚPowanie, czyli morsowanie dla WOŚP

17:00 - 19:00 eSTeDe online - aukcje, koncert zespołu NiewiadomoKTO, uczestnik programu The Voice Senior Cezary Olszewski

19:00 - 20:00 Klub Muzyczny Młyn Online - koncert Man'yhand

20:00 - CK eSTeDe - światełko do nieba

19 komentarzy

 • Link do komentarza wilk wtorek, 09 lutego 2021 14:37 napisane przez wilk

  KIKA- byłem i co z tego??U mnie na lodówce i kuchence też są serduszka i co dostałem ten sprzęt od Owsiaka ?????? NIE wylewam moich brudów,tylko piszę prawdę!!! Ten pociotek resortowych rodziców,którzy ochoczo umacniali komuszy reżim,jest zwykłem hipokrytą i kłamcą,tak jak napisałem poniżej ,DOKŁADNIE PRZECZYTAJ !!!!! Nie może być tak,że ktoś jest za mordowaniem nienarodzonych dzieci ,a zbiera na chore dzieci PRAWDA ??????Z resztą jaką masz pewność,że TWOJE pieniądze nie pójdą do jego prywatnej kiszeni w różnych podejrzanych spółeczkach ,na ekskluzywne mieszkania ,samochody czy posiadłości albo na narkotykowy festiwal ????Ile pieniędzy PUBLICZNYCH poszło przez tyle lat na organizację jego wątpliwych imprez,ile by było sprzętu zakupionego do szpitali za same te wydane pieniądze w samorządach w Polsce,CZY inne FUNDACJE ,które także zbierają na szczytne cele i to przez cały rok,MAJĄ TAKIE FORY ?????Dlaczego tak nie jest ??? Pomyśl Kika !!

 • Link do komentarza Jendrek środa, 03 lutego 2021 01:15 napisane przez Jendrek

  Siostry zakonne Kościoła Katolickiego w Polsce prowadzą m.in. ponad 400 przedszkoli, ponad 100 szkół – podstawowych, ponadpodstawowych i specjalnych, ponad 60 internatów, burs i akademików, 75 świetlic, ok. 65 ośrodków wychowawczych, 65 domów dziecka, domy pomocy społecznej – dla dzieci (54) i dla dorosłych (62), 23 domy opieki, 14 placówek zapewniających całodobową opiekę niepełnosprawnym, osiem domów dla matek z małymi dziećmi, dwa przytuliska dla bezdomnych i ponad 80 stołówek dla biednych.
  Do dzieł prowadzonych przez zakony żeńskie w Polsce należy również m.in. ponad 30 zakładów opiekuńczo-leczniczych, 17 gabinetów lekarskich, osiem zakładów rehabilitacyjnych, dwa hospicja i 31 okien życia.W tvn-ie i od pana Owsiaka tego nie usłyszysz .

 • Link do komentarza Rom niedziela, 31 stycznia 2021 11:52 napisane przez Rom

  Wielkim oszustwem jest twój inetelekt.

 • Link do komentarza Kika niedziela, 31 stycznia 2021 11:10 napisane przez Kika

  Do Dominik Kozłowski i do wilk
  Czy któryś z Panów był na oddziale Dziecięcym? Czy wasze dzieci korzystały ze sprzętu zakupionego przez WOŚP? Ja byłam z dzieckiem i jestem mega wdzięczna Owsiakowi za sprzęt za WOŚP. Nie chcesz nie wspieraj ale nie wylewa swoich brudow na tych którzy pomagają innym. Jeśli trakcie do szpitala to nie korzystacie ze sprzętu ratujacego zycie zakupionego przez WOSP bo na niego nie zaslugujecie.

 • Link do komentarza Mar niedziela, 31 stycznia 2021 09:00 napisane przez Mar

  Jak trafisz do szpitala to zmádrzejesz

 • Link do komentarza Taktak piątek, 29 stycznia 2021 22:53 napisane przez Taktak

  10lat i 90mln w "usługach obcych" z inicjatywy i woli ludzi, których nikt do niczego nie zmusza. 2mld na rok dla tvp, której inicjatywy i przekazu nie każdy chce wspierać, a jest zmuszony.

 • Link do komentarza wilk piątek, 29 stycznia 2021 22:15 napisane przez wilk

  Wośp to zwykła przykrywka,naprawdę to ZŁOTY MELON,firma z jednoosobowym zarządem. Jej prezes to zwykły cwaniaczek,zimny ,wyrachowany drań,do tego synalek Ubeka walczącego z tzw. podziemiem reakcyjnym,wykorzystujacy naiwność i ludzką przyzwoitość !! Jaki trzeba mieć TUPET I OBŁUDĘ ,aby zbierać na chore dzieci,a popierać ZABIJANIE nienarodzonych niewinnych dzieci,a także eutanazję ciężko chorych i starych ludzi!!!!! Ten potomek bolszewika,w tym roku przekazuje na aukcje swój namalowany obraz,a jakże,z czerwonym piorunem i napisem TO JEST WOJNA!!!Więc pytam się jak można takiemu hipokrycie dawać każdą złotówkę w dobrej wierze??? Czy w przyszłości będzie zbierał także na wyposażenie klinik aborcyjnych,które tylko czekają,aby u nas powstać ??? Bez wątpienia!!! Ta fundacja NIE powinna mieć wstępu do żadnego szpitala w Polsce,a ludzie w każdym mieście i powiecie powinni sami zbierać na swoje lokalne szpitale,bez pośredniczenia jakiegoś hochsztaplera!!!

 • Link do komentarza Julian czwartek, 28 stycznia 2021 18:30 napisane przez Julian

  Haha. TVP obiektywna tuba Kurskiego. I to ma być dowód na Owsiaka? Brawo oglądajcie, jest lepsza niż za komuny. A Ziemia jest płaska

 • Link do komentarza rom czwartek, 28 stycznia 2021 11:56 napisane przez rom

  Obyś nie musiał korzystać ze sprzętu zakupionego przez Owsiaka.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 27 stycznia 2021 22:24 napisane przez czytelnik

  ad. Dominik Kozłowski - racja i święta prawda. A tutaj jest tylko niewielki wycinek Owsiakowych interesów: https://www.tvp.info/46151555/w-ciagu-10-lat-owsiak-jako-prezes-zm-rozdysponowal-ponad-90-milionow-w-uslugach-obcych

 • Link do komentarza Oli środa, 27 stycznia 2021 21:24 napisane przez Oli

  Nikt nikogo nie zmusza,nie chcesz-nie pomagaj,ale nie przeszkadzaj innym

 • Link do komentarza salowa środa, 27 stycznia 2021 18:20 napisane przez salowa

  Ala, Owsiak nie jest od dbania o polskie państwowe szpitale. One mają właścicieli i dyrektorów, którzy zarządzają placówkami.

 • Link do komentarza obiektywnie środa, 27 stycznia 2021 15:26 napisane przez obiektywnie

  Do Ala - wytłumacz tym panom jeszcze ,że sprzęt ten ( kupiony) jest własnością fundacji WOŚP ( nie szpitala ),kto i za czyje pieniądze ten sprzęt obsługuje ,serwisuje ,doposaża , ogrzewa pomieszczenia,dostarcza prąd itd ! Wytłumacz też co się dzieje z tym sprzętem który jest już przestarzały ,wymieniany ,gdzie trafia . Wytłumacz im że pan Owsiak zbiera na sprzęt ratujący życie niemowlaków, dla podtrzymania funkcji życiowych wcześniaków, że również wspiera tzw " strajk kobiet" który postuluje o legalizację aborcji na żądanie i kto wie co jeszcze ! Bo nie wiedzą, a "bezmyślnie " klikają . Oraz komu i dlaczego zależy na tym aby zbierano pieniądze - do końca świata i jeden dzień dłużej . I dlaczego to takie "świąteczne" ?

 • Link do komentarza Realista środa, 27 stycznia 2021 14:20 napisane przez Realista

  Ludzie, nie chrzańcie, tylko wspierajcie!

 • Link do komentarza Kawa środa, 27 stycznia 2021 14:01 napisane przez Kawa

  To jest jedno wielkie OSZUSTWO:

  1. to nie Owsiak kupuje sprzęt (o ile kupuje!) tylko MY, ci którzy dajemy do puszki

  2. sprzętu szpitale nie dostają "za darmo" - muszą wykupić bardzo drogie (w większości zaciągały pożyczki) szkolenia obsługi takiego sprzętu - proszę popytać lekarzy (o ile mają odwagę) ile takiego sprzętu leży w piwnicach, bo szpitala nie stać na szkolenie. A szkolenia organizują ... ???

  3. tylko na początku była to impreza charytatywna, tzn. artyści i reszta "grali" za darmo. Teraz zarabiają na tym CIĘŻKIE pieniądze (jak ktoś pracuje w samorządach, urzędach miast itp. to wie)

  4. Owsiak to nie skromny człowiek troszczący się o innych. To organizacja - kilka spółek (żona, dziecko, zięć i dalsza rodzina) - tylko tyle: 10 lat - 90.000.000 na usługi obce czytaj: "wynagrodzenie" za ciężką pracę p.Owsiaka

  5. Przystanek Woodstock i róbta, co chceta - to nowa moralność narzucana młodym

  Owsiak to nie współczesny święty a WOŚP to święto pieniądza nie dobroci

 • Link do komentarza micio środa, 27 stycznia 2021 08:59 napisane przez micio

  Ciekawe czy światełko do nieba to będą sztuczne ognie czy denne/ słabe/nudne pokazy ognia-tańca z ogniem co ostatnio były przy hali na ul. Sportowej...

 • Link do komentarza Ala wtorek, 26 stycznia 2021 23:29 napisane przez Ala

  Panowie byliscie w szpitalu na oddziale dzieciecym? Raczej nie.... My bylismy i powiem krotko Jurek gramy do konca swiata a nawet o jeden dzien dluzej. Siema !!!!

 • Link do komentarza Dominik Kozłowski wtorek, 26 stycznia 2021 12:12 napisane przez Dominik Kozłowski

  Że też ludzie jeszcze sie na to nabierają. A Owsiak zasila gotówką swoje spółki i kupuje kolejne posiadłości. Nie rozlicza sie, a na pytanie dziennikarzy o faktury wyrzuca ich z konferencji. Ile czasu potrzeba, żeby ludzie przejrzeli na oczy że to zwykła piramida finansowa, a jedynym wygranym jest Owsiak i jego rodzina.
  Owsiakowa "religia" kwitnie w najlepsze.

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 26 stycznia 2021 11:52 napisane przez rezigiusz

  Powiem tak przez kilkanaście lat wspierłem tą akcje.

  Niestety od paru lat po zaangażowaniu się Pana Owsiaka w politykę mniej lub bardziej świadomie skończyłem z wspieraniem tej jak uważałem wcześniej szlachetnej inicjatywy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane