Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 14 grudnia 2020 14:03

Wirtualny 29. Finał WOŚP coraz bliżej

 

Tradycyjnie na początku stycznia odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nadchodzące wydarzenie będzie jednak nieco inne od dotychczasowych.

Już w drugą niedzielę 10 stycznia 2021 roku odbędzie się 29. Finał WOŚP, który odbywać się będzie odbywać pod hasłem "Finał z głową!". Jego celem jest tym razem zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Przy Centrum Kultury "Scena To Dziwna" zarejestrowany został już gnieźnieński sztab. 

- Ciągle sytuacja jest nietypowa, ciągle jeszcze budujemy program finału WOŚP-u, natomiast chciałabym zaprosić stowarzyszenia, ewentualnie instytucje, które chciałyby się włączyć w organizację WOŚP - aby się kontaktowały z nami, a my ich włączymy w program - przekazała Ewa Przybylska, dyrektor CK eSTeDe i dodała, że transmisja z finału odbywać się będzie przez internet prosto z nowego budynku ośrodka kultury, który do tego czasu zostanie już oddany do użytku. Z uwagi na obecną sytuację, wstęp do niego będzie tylko dla wolontariuszy i osób z legitymacjami: - Wiele rzeczy chcemy robić wirtualnie, między innymi wirtualnie zbierać pieniądze, także rejestrować w internecie puszek sztabowych, aby jak najmniej było gotówki - przyznała.

- Będzie to karnawał w środku zimy, tak jak co roku. Będzie to wydarzenie specjalne i to się w historii nie powtórzy, a za kolejny rok będziemy o tyle bezpieczni, żeby móc wyjść na ulice bez przyłbic i masek - mówił Kazimierz "Tinkers" Kubów. Obecnie listy wolontariuszy są już zamknięte, ale wciąż można jeszcze zarejestrować się po odbiór puszki stacjonarnej: - Mamy 25 wolontariuszy i nawet do końca nie wiemy, czy wyjdą na miasto, bo to zależy od sytuacji sanitarno-epidemiologicznej. Jeśli warunki pozwolą nam wyjść, to się pojawią, a jeśli nie, to będą mogli założyć eskarbonki. Będzie można wrzucić do eSkarbonki przy pomocy karty i te środki będzie można przekazać na konto. Oprócz tego mamy puszki stacjonarne, które będą w miejscach publicznych, jak urzędy czy sklepy. 

Finał rozpocznie się w niedzielę 10 stycznia o godzinie 17 za pośrednictwem strony gnieźnieńskiego sztabu WOŚP na Facebooku (link). Jak dodał Kazimierz Kubów, gotówka złożona do puszek po spłynięciu do sztabu będzie naświetlana specjalną lampą, która pozwoli zdezynfekować pieniądze. Do działań wspierających wydarzenie włącza się zarówno Powiat Gnieźnieński, jak i Miasto Gniezno. - Bardzo się cieszę, że po raz kolejny Miasto z Powiatem i Powiat z Miastem może wspólnie grać, bawić się i zbierać pieniądze dla najbardziej potrzebujących - przekazał prezydent Tomasz Budasz. Do słów tych dołączył się także starosta Piotr Gruszczyński.

Działania gnieźnieńskiego sztabu WOŚP można śledzić na stronie: 

https://www.facebook.com/wospgnieznopl