Jesteś tutaj:Kultura Sztuka kwiatów w Starym Ratuszu
wtorek, 27 października 2020 12:48

Sztuka kwiatów w Starym Ratuszu

 
Sztuka kwiatów w Starym Ratuszu źródło: Stary Ratusz

Po raz kolejny w murach Starego Ratusza odbyły się warsztaty w ramach "ogródkowego" projektu - tym razem inspiracją było malarstwo.

Na szybko zapadający mrok i nieco ponure, jesienne nastroje, dobrą odpowiedzią jest sztuka. Tylko w niej kwiaty, tak bardzo pożądane w każdym ogrodzie, być może nie pachną, ale za to nigdy nie więdną.

W ramach warsztatu "Sztuka w ogródku" Stary Ratusz zaprosił uczestników do zainspirowania się ukwieconym obrazem i zrealizowania podobnej pracy według własnego pomysłu. Jako materiał posłużyły prawdziwe kwiaty, a właściwie ich płatki, z których - jak można się przekonać - powstawać mogą prawdziwe, małe dzieła, pokazujące ile indywidualności i twórczości drzemie w każdym z autorów. Wszystko dzięki różnym kompozycjom z płatków róż, goździków, liści robinii akacjowej lub łodyg tulipanów. 

Projekt ,,Ogródek" jest dofinansowany przez Fundacja Santander Bank Polska w konkursie ,,Tu Mieszkam, Tu Zmieniam EKO".
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane