Jesteś tutaj:Kultura Poznaliśmy pierwszą jurorkę 14. Offeliady
poniedziałek, 19 października 2020 07:57

Poznaliśmy pierwszą jurorkę 14. Offeliady

  mn
Poznaliśmy pierwszą jurorkę 14. Offeliady zdjęcie nadesłane

Mimo pełnego niepewności czasu, w jakim przychodzi organizować 14. Festiwal Filmowy „Offeliada”, organizatorzy zaczynają odsłaniać pierwsze karty tegorocznej edycji.

Poznaliśmy pierwszą z osób, które zasiądą za stołem Jury Głównego: Sylwię Chutnik – kulturoznawczyni, publicystkę i działaczkę społeczną. Jej postać znają m.in. czytelnicy „Polityki”, „Pani” czy „Wysokich Obcasów” oraz widzowie TVP Kultura, gdzie współprowadziła programy „Cappuccino z książką” i „Zapomniani – odzyskani”. Kolejnych członków Jury Głównego 14. Offeliady poznamy w nadchodzących dniach.

Sylwia Chutnik (ur. 1979) – doktor nauk humanistycznych, kulturoznawczyni. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich. Wykładała w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka „Polityki”, „Pani”, „Wysokich Obcasów”, ,,Gazety Stołecznej” i wielu portali internetowych. Współprowadziła programy literackie w TVP Kultura oraz „Barłóg literacki”. Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych oraz w wielu katalogach do wystaw sztuki współczesnej i programach teatralnych (między innymi Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Galeria Bunkier Sztuki, Muzeum Nobla w Sztokholmie). Publikuje gościnnie na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Jej teksty naukowe znalazły się w ponad 20 opracowaniach i książkach zbiorowych. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010. Laureatka nagród literackich i społecznych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane