Jesteś tutaj:Kultura Gry bitewne – hobby, które wyzwala kreatywność
niedziela, 20 września 2020 10:37

Gry bitewne – hobby, które wyzwala kreatywność

  mn

Gry bitewne to zainteresowanie będące połączeniem pasji do starć taktycznych ze sztuką modelarstwa. Gracze poświęcają bowiem nie tylko dziesiątki godzin miesięcznie na same potyczki (w różnych systemach i uniwersach), ale także na drobiazgowe malowanie figurek i konstruowane makiet, na których bitwy się odbywają. Właśnie taką makietę trzeba było zbudować, by wziąć udział w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Fantasmagoria.

Wzięło w nim udział sześciu zawodników, którzy poświęcili mnóstwo czasu i energii, by przygotować sześć różnych, niezwykle ciekawych makiet. Jury, złożone z instruktorów Fantasmagorii, 19 września 2020 roku oceniało je pod względem pomysłowości, szczegółowości wykonania oraz technik użytych przy ich tworzeniu.

Każdy uczestnik opowiedział jury o swojej pracy konkursowej i procesie jej powstawania. Pozytywnie zaskoczyła sędziów różnorodność tematyczna prac oraz wielość podejść do tematu. Zawodnicy używali nie tylko tradycyjnych w tym wypadku materiałów (styropian, pianka, fragmenty paneli, drewno, tektura), ale także rzeczy bardziej niestandardowych, jak puszki, kamienie czy mech.

Po niełatwych naradach zdecydowano o podziale nagród i przyznaniu miejsc na podium oraz wyróżnień. Otrzymali je:

- I miejsce: Szymon Włodarczyk za pracę przedstawiającą portal w skalnej scenerii ze świata Warhammer;
- II miejsce: Tomasz Kaczorek za wioskę z drzewami i otwieraną bramą ze świata Władcy pierścieni;
- III miejsce: Piotr i Tomasz Antosik za bramę z wrotami ze świata Pana Samochodzika;
- wyróżnienia: Wojciech Pietrzak za wzgórze, na którym okopują się orkowie ze świata

Warhammer 40,000, Łukasz Michalak za starą fabrykę i złomowisko w klimatach postapokaliptycznych oraz Kamil Giętkowski za obozowisko i wieżę strażniczą.

Wszyscy uczestnicy zgromadzeni w gościnnych progach Starego Ratusza otrzymali gadżety, nagrody książkowe oraz medale, a zwycięzca także puchar. Organizatorzy dziękują zawodnikom za determinację, serce, energię oraz wiele godzin pracy poświęconych przygotowaniu makiet konkursowych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane