Jesteś tutaj:Kultura Warsztaty dziennikarsko-fotograficzne
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 17:36

Warsztaty dziennikarsko-fotograficzne

  mn
Warsztaty dziennikarsko-fotograficzne zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na warsztaty dziennikarsko-fotograficzne  pn. „Historia ludzi i firm działających na przestrzeni 100 lat w Gnieźnie”, których celem jest upamiętnienie historii Gniezna.

Uczestnicy skupią się na ostatnich 100 latach. Bohaterami będą ludzi i ich firmy, które działają lub działały przez ostatni wiek na terenie Grodu Lecha. W projekcie połączone zostaną umiejętności pisania i fotografowania. Będą pracować w dwuosobowych zespołach – dziennikarz i fotograf. Możliwa jest także praca samodzielna z nastawieniem na relacje fotograficzne.

W ramach projektu, w Starym Ratuszu w Gnieźnie, odbędzie się 7 spotkań. Pierwsze z nich już 12 sierpnia o godz. 17.00 

Do kogo skierowane są warsztaty? Do osób, które chcą pogłębić swoje dziennikarskie i fotograficzne umiejętności. W przypadku dwuosobowych zespołów, nauczą się współpracy i zrozumienia każdej z profesji – dziennikarskiej i fotograficznej. Projekt ma charakter reportażowy, więc nauczą się przede wszystkim rozmawiać z naszymi bohaterami. Równie ważnym elementem jest współpraca dziennikarza i fotografa. Od tego zależy efekt końcowy.

Zajęcia prowadzi Piotr Robakowski, dziennikarz z blisko 30-letnim doświadczeniem, fotograf a od ponad 15 lat producent i reżyser programów telewizyjnych. Na swoim koncie ma m. in. cykl dokumentów historycznych o „Początkach Polskiej Awiacji” realizowanych dla Discovery TVN Historia (obecnie Discovery Historia). Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane