Wydrukuj tę stronę
wtorek, 30 czerwca 2020 17:12

Pierwszy turniej on-line w I LO

 
Pierwszy turniej on-line w I LO zdjęcie nadesłane

Choć uczniowie „Szesnastki” przed końcem roku szkolnego do szkoły nie wrócili, to jednak nie przeszkodziło im to stanąć w szranki zespołowej rywalizacji. Po raz pierwszy w historii szkoły rozegrany został on - line turniej „Gram w Gre”.

Przez panującą w ostatnich miesiącach epidemię, nie mógł się zatem odbyć coroczny turniej w grę FIFA. Dlatego też uczniowie I LO, podobnie jak w innych szkołach, z uwagi zasady bezpieczeństwa, nie mogli jak co roku o tej porze spotkać się na boisku. Postanowili zatem rozgrywki przenieść do sieci i wymyślili e-turniej.

W siec spotkało się ze sobą sześć pięcioosobowych drużyn. Przez prawie tydzień w popularnej grze CS - GO zagrali ze sobą mecze ćwierćfinałowe, półfinały i wreszcie wielki finał. Rozgrywki można było śledzić na https://www.twitch.tv/1_lo_gniezno, gdzie były na żywo komentowane przez uczniów – współorganizatorów turnieju. Kosztowały zawodników na pewno mniej potu, niż mecz rozegrany na boisku, ale za to ich organizatorzy i uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami strategicznymi, umiejętnościami współpracy i gry zespołowej.

Uczniowie sami przygotowali oprawę graficzną turnieju. Rywalizacja była tak zacięta, że zwycięzcę udało się wyłonić dopiero po drugim dniu dogrywki. Wreszcie na najwyższym podium stanęła dziś drużyna Emeritos studentos. Najlepszym graczom wręczono nagrody rzeczowe - monitory ufundowane przez Tip.pl.

 

 

Galeria