Jesteś tutaj:Kultura Dwa wygrane projekty z myślą o kulturze
wtorek, 19 maja 2020 07:56

Dwa wygrane projekty z myślą o kulturze

  UM

Dwie miejskie instytucje kulturalne: MOK oraz Biblioteka otrzymały dofinansowania na projekty w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury.

Projekt Miejskiego Ośrodka Kultury „#kulturadlagniezna" otrzymał 36.000 złotych dotacji. Powstał z myślą o artystach i twórcach kultury, którzy znaleźli się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Są to osoby (najczęściej) związane z ośrodkiem, które są znane i lubiane przez gnieźnian. Drugim powodem, dla którego postanowiono złożyć wniosek, byli sami odbiorcy. Mimo, że ośrodek nie ma możliwości zorganizowania bezpośredniego spotkania z nimi, jego pracownicy nie wyobrażają sobie zostawienia ich bez dostępu do kultury. Dlatego od 16 marca starają się dotrzeć do ich domów za pośrednictwem Facebooka Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Starego Ratusza, a także strony internetowej instytucji.

„Biblioteka – Filia w sieci” – to projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 18.000 złotych. Angażuje on w twórczy sposób dotychczasowych partnerów Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna: lokalnych pisarzy i pisarki, twórców kultury z Gniezna, personel Biblioteki oraz czytelników. W ramach projektu zrealizowane zostaną spotkania autorskie online z twórcami z Gniezna, program czytelniczo-teatralny dla młodych czytelników „Biblioteczny kącik Myszki Marcysi” oraz wirtualny spacer po 75-letniej historii Biblioteki (w tym pechowym roku świętuje ona bowiem swój jubileusz). Zdalna filią książnica chce pokazać, że nie zapominając o dziedzictwie Gutenberga - śmiało podejmuje wyzwania kultury cyfrowej i dokłada kolejne cegiełki do wirtualnego gmachu Biblioteki 2.0.

2 komentarzy

  • Link do komentarza igrek wtorek, 19 maja 2020 22:42 napisane przez igrek

    koronawirusowi można być wdzięcznym za to, że po kilku latach nie będzie w końcu ptasiej kuwety na rynku, zwanej potocznie plażą

  • Link do komentarza Buda prawie Ruska wtorek, 19 maja 2020 13:06 napisane przez Buda prawie Ruska

    Super, że MOK i Biblioteka Gniezna pomyśleli o lokalnych twórcach, a kiedy Miasto Gniezno rusza? Panie Budasz, ma Pan jakiś program dla ludzi kultury, czy będą tylko, tradycyjnie, nagrody dla urzędników z Pańskiego otoczenia?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane