Jesteś tutaj:Kultura Filharmonia Szczecin zaprasza na internetową premierę koncertu fortepianowego
niedziela, 29 marca 2020 15:42

Filharmonia Szczecin zaprasza na internetową premierę koncertu fortepianowego

 
Filharmonia Szczecin zaprasza na internetową premierę koncertu fortepianowego fot. Kamila Kozioł, źródło: Filharmonia Szczecin

Odpowiadając na prośbę największej szczecińskiej instytucji kulturalnej, zapraszamy do obejrzenia koncertu fortepianowego. Premiera internetowa odbędzie się w niedzielny wieczór na YouTube oraz Facebooku.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza do wysłuchania „Koncertu fortepianowego a-moll, op. 16” Edvarda Griega. Będzie to premiera nagrania dokonanego podczas koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod batutą Rune Bergmanna, której towarzyszył wirtuoz fortepianu - Joaquín Achúcarro. 

Hiszpański pianista to żywa legenda, geniusz fortepianu, wytrawny artysta i niezwykła osobowość muzyczna. Światowej sławy dyrygent Zubin Mehta porównuje jego grę do wirtuozerskich wykonań Artura Rubinsteina. W hołdzie dla niego Europejska Unia Astronomiczna jego imieniem nazwała małą planetę 2131.

Jako solista Joaquín Achúcarro współpracował z najznakomitszymi dyrygentami, m.in. z Claudio Abbado i Yehudi Menuhinem. Znalazł się na liście „The 100 Most Beautiful Piano Recordings of All Time”, stworzonej przez prestiżowe francuskie wydawnictwo „Diapason”, obok tak wielkich nazwisk, jak Glenn Gould, Martha Argerich, Krystian Zimerman. Nagrał ponad 30 płyt z muzyką klasyczną. Gra baskijskiego pianisty charakteryzuje się poetyckim dźwiękiem, czystą techniką, daleką od ekstrawaganckich wykonań.

Filharmonia Szczecin, która podobnie jak wiele tego typu instytucji jest zamknięta dla widzów z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, poprosiła nas o promocję tego wydarzenia. 

Zachęcamy do oglądania koncertu za pośrednictwem kanałów na Facebooku (link poniżej) oraz YouTube (okno poniżej). Internetowa premiera koncertu odbędzie się w niedzielę 29 marca o godzinie 19:00. 

 

Facebook:

https://www.facebook.com/FilharmoniaSZN

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane