Jesteś tutaj:Kultura Jarmark św. Wojciecha został odwołany!
piątek, 13 marca 2020 17:09

Jarmark św. Wojciecha został odwołany!

 
Jarmark św. Wojciecha został odwołany! archiwum redakcji

To już pewne - po raz pierwszy od wielu lat, stoiska odpustowe goszczące na ulicach centrum Gniezna, nie pojawią się pod koniec kwietnia.

Rozwijająca się sytuacja w kraju, związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, spowodowała już wiele niedogodności, które dotknęły chyba każdego mieszkańca naszego miasta i powiatu. Jeszcze wczoraj informowaliśmy o odwołanych kolejnych wydarzeniach, zaplanowanych w najbliższych tygodniach, a także mającym się odbyć w połowie przyszłego miesiąca Biegu Europejskim. 

Dziś Urząd Miejski poinformował o odwołaniu corocznego, tradycyjnego jarmarku z okazji odpustu św. Wojciecha. Wydarzenie, które planowane było na weekend 25-26 kwietnia br., nie odbędzie się po raz pierwszy od wielu lat. Osoby, które podpisały umowy na stoiska i za nie już zapłaciły, otrzymają zwrot pieniędzy.

6 komentarzy

 • Link do komentarza kibolo środa, 18 marca 2020 09:48 napisane przez kibolo

  Do Rom.W naszym kraju Krk jest ponad wszystko.Nie zastosuje się do obowiązków wynikających z rozporządzeń ministra zdrowia.Ani Morawiecki ani Duda nie przywołują ich do podporządkowaniu się zaleceniom ministra zdrowia.Krk uważa że jest obowiązany i w tej sytuacji do leczenia ducha.Nie zważają na to,że wirus zostawiony przez nosiciela w kropielnicach czy na rękach podających wyrób wodno-mączny może przenieść się na stado ...Dla episkopatu to ma znaczenie drugorzędne.Można wywnioskować,że los Polski jest w rękach żyjących w innym świecie panów w sukienkach-kapłanów.

 • Link do komentarza zatroskany piątek, 13 marca 2020 22:45 napisane przez zatroskany

  Ok. 14 dni się odseparujemy od najbliższych. Weźmiemy urlopy w pracy ( jeżeli nie pracujemy w usługach podtrzymujących życie ludzi czy podtrzymujących normalne funkcjonowanie domów, w których się zamkniemy) . Ale co potem, jeżeli wirus nie wygaśnie samoistnie ? Kolejne 14 dni uśpienia świata? Przecież przed 28 dni nikt nie wymyśli i nie wyprodukuje niezbędnej szczepionki !! Jak zarobić pieniądze na kolejne dni życia naszych rodzin?

 • Link do komentarza Zorro piątek, 13 marca 2020 22:45 napisane przez Zorro

  Jestem ciekaw czy nasza szanowna Kuria pójdzie w ślady urzędu miasta i zrezygnuje z tych procesji i mszy na placu Wojciecha.

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 13 marca 2020 19:14 napisane przez czytelnik

  Albo jest to wirus, który ma unicestwić połowę świata, a Polaków nie informuje się o prawdziwym zagrożeniu, albo po prostu panika wprowadzana w naród z jakichś nieznanych nam bliżej powodów. Dzisiejsza informacja w mediach o spotkaniu prezydenta Jaśkowiaka z firmami pogrzebowymi Poznania jest porażająca!

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 13 marca 2020 18:16 napisane przez rezigiusz

  Nie no nie będzie ""chińszczyzny" szok !!!

 • Link do komentarza Rom piątek, 13 marca 2020 17:40 napisane przez Rom

  ...a co z procesją?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane