Jesteś tutaj:Kultura Wystawa plakatu Bohdana Butenko w internacie Medyka
poniedziałek, 09 marca 2020 12:14

Wystawa plakatu Bohdana Butenko w internacie Medyka

  mn
Wystawa plakatu Bohdana Butenko w internacie Medyka zdjęcie nadesłane / fot. Roman Strugalski

Od 5 marca w Internacie Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, przez miesiąc można podziwiać wystawę plakatu Bohdana Butenko.

Wystawa przygotowana przez Annę Góralczyk z Miejskiego Ośrodka Kultury znalazła się w "Małej Galerii" internatu "Medyka" dzięki wieloletniej współpracy z tą placówką, z której to pochodzą zbiory. 

Bohdan Butenko to polski rysownik, ilustrator, grafik, autor wielu komiksów oraz książek, scenarzysta, projektant lalek i dekoracji do teatrów lalkowych. Dorośli pamiętają go z czasów, gdy współpracował z czasopismami dla dzieci: Miś, Świerszczyk, Płomyk, Płomyczek, z czasów gdy był autorem scenografii do Kabaretu Starszych Panów i z ilustracji do wielu książek i komiksów.

Jak przekazała Renata Szwacińska-Rurek, Bohdan Butenko pozostawił po sobie tysiące wybitnych ilustracji, które uczą, bawią i wzruszają już kilka pokoleń czytelników: - W jednym z wywiadów przeczytałam tak o jego pasji do rysowania: „ Jeśli się w coś zaangażuję, nie istnieją dla mnie tak przyziemne sprawy jak jedzenie czy odpoczynek. Kiedyś to moje zaangażowanie przepłaciłem przeziębieniem, bo z mokrą głową po prysznicu przysiadłem na chwilę poprawić ilustrację i spędziłem nad nią kilka kolejnych godzin. Cóż, albo się coś robi albo nie robi”. I to motto dedykujemy dziś młodym ludziom pędzącym przez świat często zbyt szybko i zbyt powierzchownie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny