Jesteś tutaj:Kultura Najlepsi w Bośkę z nagrodami
poniedziałek, 09 marca 2020 11:05

Najlepsi w Bośkę z nagrodami

  mnopr
Najlepsi w Bośkę z nagrodami źródło: domena publiczna

W minioną niedzielę odbyły się Mistrzostwa Gniezna w "Bośkę" - znaną wielu pokoleniom grę karcianą. W zmaganiach zmierzyło się ze sobą 32 zawodników.

Mistrzostwa, odbywające się w lokalu Sing Sing, przyciągnęły graczy nie tylko z Gniezna, ale i z innych części rejonu, gdzie gra cieszy się dużą popularnością - m.in. z Kościana i Borka Wielkopolskiego, którzy przejechali ponad 100 km,by wziąć udział w turnieju.

Wśród 32 zawodników, którzy zmierzyli się ze sobą, były tylko dwie panie, które jednak z okazji przypadającego tego dnia ich święta nie mogły liczyć na taryfę ulgową. Kilkugodzinne zmagania między graczami, podzielone na pięć rund, zaowocowały wyłonieniem najlepszych zawodników, którzy zdobyli puchary - pierwsze miejsce zajął Grzegorz Biernacki, drugie przypadło Zenonowi Kilczyńskiemu, a trzecie zdobył Karol Hyży. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane