Jesteś tutaj:Kultura Spacer śladami nieistniejących... przystanków autobusowych
piątek, 21 lutego 2020 08:13

Spacer śladami nieistniejących... przystanków autobusowych

 
Spacer śladami nieistniejących... przystanków autobusowych archiwum redakcji

Zapraszamy na nietypową wyprawę w przeszłość, w którą zabierze wszystkich miłośnik gnieźnieńskiej komunikacji miejskiej.

W najbliższą niedzielę 23 lutego o godzinie 14:00 każdy, kto pojawi się na Rynku, wyruszy w podróż nieistniejącym autobusem, na nieistniejących liniach, zatrzymując się na nieistniejących przystankach. Dosłownie!

Jacek Walkowiak, który jest pasjonatem lokalnej komunikacji publicznej, opowie o miejscach, w których dawniej istniały przystanki - kto z nich korzystał, do jakich zakładów pracy oraz osiedli i wsi można było dojechać, a także kiedy te przystanki funkcjonowały i zakończyły swe istnienie (oraz co po nich pozostało).

Takiej wycieczki ulicami miasta jeszcze nie było, a na pewno będzie to ciekawa wyprawa w przeszłość, sięgająca swoich początków w 1988 roku. O tym, że jest to interesujący fragment lokalnej historii - warto się przekonać już w niedzielę!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane