Wydrukuj tę stronę
czwartek, 20 lutego 2020 09:15

Kolejna edycja konkursu literackiego dla młodzieży

 

Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w kolejnej edycji konkursu literackiego, który może pozwolić odkryć ich talenty pisarskie.

Ogłoszona została piąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Anny Piskurz. Jego organizatorem jest Czytelnia na Piętrze I Liceum Ogólnokształcącego oraz Klub Literacki działający w MOK. Udział w nim mogą wziąć uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy mają za zadanie napisać krótkie opowiadanie - mottem konkursu jest cytat z twórczości gnieźnieńskiej pisarki Anny Piskurz: "Kiedyś usłyszę głos planet, których jeszcze nie ma". 

Temat można interpretować szeroko (wyłącznie poprzez krótką formę prozatorską), poruszając futurystyczne zagadnienia - przyszłość kultury i społeczeństw. Forma opowiadania jest dowolna, dopuszczalne są także gatunki fantasy czy science-fiction. Treści nie mogą być wcześniej gdziekolwiek publikowane czy zgłaszane do innych konkursów. 

Prace oceni jury, a terminy nadsyłania prac został wyznaczony na 15 kwietnia br. Laureaci mogą liczyć na nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najlepsze prace zostaną opublikowane na stronach "Zeszytów Poetyckich" oraz wydane w formie książkowej. Więcej informacji na stronie I LO.