Jesteś tutaj:Kultura Już w czwartek - pączki od gospodyń z Gminy Gniezno
poniedziałek, 17 lutego 2020 11:59

Już w czwartek - pączki od gospodyń z Gminy Gniezno

 
Już w czwartek - pączki od gospodyń z Gminy Gniezno archiwum redakcji

Urząd Gminy Gniezno zaprasza mieszkańców do zakupu pączków, które zostaną wykonane przez panie z kół gospodyń wiejskich z naszego regionu.

Ludowe przysłowie mówi: „Kto w tłusty czwartek nie zje pączków kopy, temu myszy zniszczą pole i będzie miał pustki w stodole”. Podobnie jak w ubiegłym roku, także i teraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Gniezno postarają się uchronić mieszkańców przed tym nieszczęściem.

W tłusty czwartek, 20 lutego 2020 r., odbędzie się sprzedaż okazjonalna pączków wykonanych tradycyjnymi metodami, z najwyższej jakości wiejskich produktów. Wszystkich smakoszy mogą dokonać zakupu domowych smakołyków i uczestniczenia w podtrzymywaniu tradycji dziedzictwa kulinarnego Gminy Gniezno. Sprzedaż odbędzie się w holu głównym Urzędu Gminy Gniezno od godziny 11.00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane