Jesteś tutaj:Kultura Koncert Lady Pank na Dzień Kobiet
czwartek, 06 lutego 2020 15:50

Koncert Lady Pank na Dzień Kobiet

  mnopr
Koncert Lady Pank na Dzień Kobiet zdjęcie nadesłane

Już za miesiąc do Gniezna przyjedzie legendarna grupa rockowa, która jest dobrze znana kilku pokoleniom Polaków. Bilety są jeszcze dostępne.

Szykuje się niezwykły wieczór muzyczny w Pierwszej Stolicy Polski i to na dodatek w niezwykły dzień. Oto bowiem w Dniu Kobiet i specjalnie dla nich (choć rzecz jasna nie tylko) w nowej hali widowiskowo-sportowej wystąpi Lady Pank - zespół rockowy, założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 37 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.

Przeboje: "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Tańcz głupia, tańcz", "Mała lady punk", "Zamki na piasku", "Zawsze tam, gdzie ty", "Sztuka latania", "Fabryka małp", "Wciąż bardziej obcy", "Vademecum skauta", "Zostawcie titanica", "Marchewkowe pole", "Tacy sami", "Na co komu dziś", "7-me niebo nienawiści", "Młode orły", "Strach się bać" czy "Stacja warszawa" na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

Podczas 37-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności czyniąc Lady Pank jedną z największych legend polskiego rocka. 

W 2018 roku ukazał się album "Lp1" czyli pierwsza, kultowa płyta nagrana na nowo z gośćmi, m.in.: Katarzyną Nosowską, Kasią Kowalską, Maciejem Maleńczukiem, Arturem Rojkiem czy Tomkiem Organkiem.
 Zespół jest również laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. kilku Platynowych Płyt czy Bursztynowego Słowika.
 
Koncerty Lady Pank to blisko dwugodzinne show, złożone z samych przebojów znanych wszystkim od ponad trzech dekad. Już dzisiaj można śmiało stwierdzić, że tegoroczny Dzień Kobiet to będzie niezapomniane święto muzyki. 

Występ, organizowany przez Passion ARMA Events, odbędzie się 8 marca o godzinie 18:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej 3. Bilety dostępne są na ticketclub.pl 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane