Jesteś tutaj:Kultura Wiele kultur w Starym Ratuszu
piątek, 17 stycznia 2020 17:07

Wiele kultur w Starym Ratuszu

  mn
Wiele kultur w Starym Ratuszu zdjęcie nadesłane

W ramach miesiąca z wielokulturowością w Starym Ratuszu zapraszamy na wydarzenie „Wiele kultur w Starym Ratuszu”, które odbędzie się w środę 22 stycznia.

Tego dnia od godziny 17.00 do 19.00 we wszystkich ratuszowych wnętrzach we współpracy z Instytutem Kultury Europejskiej w Gnieźnie oraz Stowarzyszeniem Kasztelania Ostrowska przygotowano wyjątkowe wydarzenie. Na uczestników czekają aktywności warsztatowe, ruchowe oraz koncert. Wszystko zostało przygotowane przez animatorów Starego Ratusza i zaproszonych do tego działania edukatorów-przyrodników i pochodzących z Ukrainy studentów IKE. A w programie:

  • ZRÓB SOBIE ORNAMENT to rodzinny warsztat plastyczny połączony z opowieścią o tradycyjnym ukraińskim i bardzo charakterystycznym czerwonym motywie zdobniczym obecnym w ubiorze czy na przedmiotach codziennego użytku.
  • PRZYPRAWY ŚWIATA z Kasztelanią Ostrowską to pokaz i warsztat edukacyjny o przyprawach. Wiele z nich na co dzień stosujemy w kuchni, ale niewiele wiemy o ich pochodzeniu, często z różnych zakątków świata.
  • SŁOWIAŃSKIE LALKI ŻYCZEŃ wywodzą się z tradycji białoruskiej i ukraińskiej. Takie lalki tworzy się bez użycia igieł, noża czy nożyczek, motając kawałki podartej tkaniny czy kolorowych sznurków. Powstają lalki, których zadaniem jest spełniać nasze życzenia. Stąd inna ich nazwa - "zadanice".
  • TAŃCE ŚWIATA to z kolei warsztat taneczny, podczas którego każdy będzie mógł spróbować sił w salsie, tangu czy kankanie.
  • w drugiej godzinie wydarzenia KONCERT UKRAIŃSKICH PIEŚNI I KOLĘD w wykonaniu studentów IKE o godz. 18.00!

W trakcie na każdego będzie czekał kubek ukraińskiego barszczu, na samo wydarzenie oczywiście wstęp wolny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane