Jesteś tutaj:Kultura Niespotykane jazzowe trio
wtorek, 10 grudnia 2019 13:22

Niespotykane jazzowe trio

 
Niespotykane jazzowe trio fot. Rafał Wichniewicz

Takiego występu jazzowego w Grodzie Lecha dawno nie było, a na pewno nigdy w takim składzie. Wyjątkowy koncert trójki artystów przyciągnął sporą publikę pragnącą dobrej muzyki - i taką dostali.

Po raz kolejny Agencja Artystyczna JazzGra zaprosiła na wieczorne spotkanie kulturalne, które tym razem wypełniło aulę gnieźnieńskiego "Medyka". Okazja ku temu była wyjątkowa, bowiem na scenie spotkały się trzy osoby, które przez lata miały okazję występować ze sobą przy różnych projektach scenicznych, ale nigdy jako trio. 

Wokalista Janusz Szrom, gitarzysta Piotr Lemański i kontrabasista Paweł Pańta - to właśnie ci artyści przyciągnęli publiczność, przygotowując na tę okazję wyjątkowy projekt muzyczny. Zgodnie z tym, co kilka dni wcześniej zapowiadał Krzysztof Gronikowski, były to po prostu popularne, jazzowe hity w ich własnej aranżacji, ale nie zabrakło akcentu związanego ze zbliżającymi się świętami. Jazzowe kolędy? Jak najbardziej! Trio pokazało, że nie ma rzeczy niemożliwych, ale oczywiście nie było tu okazji do wspólnego nucenia tychże utworów, gdyż ten akcent pozostawiono instrumentom oraz wokaliście.

O tym, z jaką aprobatą przyjęto ten wyjątkowy koncert, świadczy fakt iż tuż po nim padały pytania o płytę z utworami artystów - choć takowej nigdy nie wydano, być może jest to okazja ku temu, by temat przemyśleć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022