Jesteś tutaj:Kultura Koncert trio jazzowego: Szrom, Lemański, Pańta
czwartek, 28 listopada 2019 13:07

Koncert trio jazzowego: Szrom, Lemański, Pańta

 

Już za kilka dni w Gnieźnie odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki jazzowej w bardzo doborowym składzie. Trzech artystów po raz pierwszy wystąpi razem na jednej scenie.

Agencja Artystyczna JazzGra zaprasza na koncert w ramach projektu Jazz Gra w Pierwszej Stolicy Polski - Gnieźnie. Już w piątek 6 grudnia w auli dawnego Medyka przy ul. Mieszka I wystąpią muzycy z bardzo dużym dorobkiem artystycznym. 

- Będzie to bardzo sympatyczny, kultowy wręcz koncert. Ci panowie nigdy się ze sobą nie spotkali, mimo iż darzą się wielkim szacunkiem. Co prawda grali ze sobą w różnych konfiguracjach, ale jako trójka jednocześnie nigdy jeszcze nie występowała razem - mówił Krzysztof Gronikowski. Na scenie usłyszeć będzie można wokalistę Janusza Szroma, gitarzystę Piotra Lemańskiego i kontrabasistę Pawła Pańtę. Wszyscy są już swojego rodzaju legendami tego gatunku muzyki, a sam Piotr Lemański był ściśle związany z gnieźnieńskim środowiskiem jazzowym i do dziś posiada legitymację Jazz Clubu AMOK.

- Będą to hity, przeboje jazzowe takich kompozytorów jak Duke Ellington, Georga Gershwina, nie zabraknie utworów Louisa Armstronga, ale też nie zabraknie nuty świątecznej - zapowiadał Krzysztof Gronikowski. Bilety na koncert w cenie 35 złotych (młodzież szkolna i studenci 25 zł) dostępne są do nabycia w sklepie Mini Max Alsen przy ul. Wyszyńskiego 13 oraz w kupbilecik.pl

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022