Jesteś tutaj:Kultura Zielona Historia w skansenie w Dziekanowicach
wtorek, 20 sierpnia 2019 09:50

Zielona Historia w skansenie w Dziekanowicach

 
Zielona Historia w skansenie w Dziekanowicach zdjęcie nadesłane

Temat ekologi, przyrody, tego co nas otacza, z czego korzystamy tak często, choć bezrefleksyjnie, staje się, na całe szczęście coraz bliższy dużej części naszego społeczeństwa. Dlatego też Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza na kolejną edycję imprezy pt. „Zielona Historia”.

To wydarzenie, które przybliża odwieczne relacje człowieka z przyrodą. Nieważne czy mowa o wczesnym średniowieczu na Ostrowie Lednickim, wielkopolskiej wsi w XIX wieku czy współczesnych miastach – ludzie zawsze wchodzą w kontakt z otoczeniem naturalnym.

Już w sobotę 24 sierpnia na terenie Małego Skansenu w godzinach od 10.00 – 17.00 będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach przyrodniczych, zapoznać się z mocą ziół i przypraw czy obejrzeć ciekawe filmy przyrodnicze. Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość podziwiania pięćdziesięciu wybranych zabytków przygotowanych na 50-lecie Muzeum, a także możliwość sprawdzenia swoich sił w poszukiwaniu ukrytych w ziemi skarbów. W czasie imprezy towarzyszyć nam będą m.in. przedstawiciele Związku Parku Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Kasztelani Ostrowskiej czy Ogrodu Botanicznego z Poznania.

W programie:

Akcja historyczna „Z zabytkiem w tle 50 zabytków na 50 – lecie"

Projekt Lednica „Razem dla ratowania zabytków”
Ciekawostki dotyczące projektu

Z historią na Ty
Szlak Piastowski od podszewki

Warsztaty:
Młodzi przyrodnicy
Tropimy, poszukujemy, doświadczamy
Stoisko zielarskie 
Magia przypraw i ziół

Stoisko „Literacko – przyrodnicze”:
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna z Poznania Filia w Gnieźnie:
Fundacja Biblioteka Ekologiczna

Filmy:
Wyspa władców
Małe zbiorniki wodne w dużym mieście – ostoja bioróżnorodności
W Dolinie Bogdanki i Kamionki

1 komentarz

  • Link do komentarza mirek wtorek, 20 sierpnia 2019 11:32 napisane przez mirek

    chyba ze gratis bo inaczej te opłaty począwszy od parkingu, wejściówki,stoisk to żarty i kpiny z kieszeni zwiedzających to miejsce

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane