Jesteś tutaj:Kultura W Galerii Gniezno liczą się wspólne wartości
wtorek, 30 lipca 2019 10:31

W Galerii Gniezno liczą się wspólne wartości

  Materiał prasowy
W Galerii Gniezno liczą się wspólne wartości zdjęcie nadesłane

Świadomość globalnych problemów i gotowość do wspierania najbliższego otoczenia charakteryzuje mieszkańców Gniezna. Dostrzega to również Galeria Gniezno, która organizuje akcje kształtujące proekologiczne postawy wśród dzieci i młodzieży, wspiera mieszkańców w rozliczeniach skarbowych oraz chętnie przyłącza się do inicjatyw na rzecz bezdomnych zwierząt. Drugie życie śmieci, Twój e-PIT, Kocia zabawa, to tylko niektóre z wielu takich działań, które zostały zorganizowane przez Galerię w 2019 roku.

Sofa i leżak wykonane ze śmieci? Tak! Codzienne przedmioty w niecodziennej odsłonie. Okazuje się, że recykling może być znakomitą i twórczą zabawą. Zabawą, dzięki której pomagamy chronić środowisko i przypominamy o potrzebie właściwego segregowania odpadów. Podczas warsztatów „Drugie życie śmieci”, mieszkańcy Gniezna podziwiali eksponaty dnia codziennego, wykonywali niezwykłe przedmioty z plastiku i zdobywali wiedzę jak ograniczać jego zużycie. W ten sposób Galeria Gniezno chciała skłonić dzieci i dorosłych, by na co dzień dbali o środowisko i najbliższe otoczenie.

Społeczna odpowiedzialność to nie tylko hasło, to nasze głębokie przekonanie, że wspólnie z Klientami Galerii możemy tworzyć w Gnieźnie co raz lepsze miejsce do życia. Stąd bierze się nasze zaangażowanie w ekologię oraz praktyczna pomoc mieszkańcom w różnych dziedzinach życia np. w prawidłowym wypełnieniu deklaracji PIT czy wspieranie schroniska dla bezdomnych zwierząt – mówi Paulina Ostrowska, Dyrektor CH Galeria Gniezno.

Bezpłatne porady specjalistów

Jest wiele osób, które konieczność wypełniania urzędowych druków przyprawia o zawroty głowy. Szczególnie, gdy chodzi o rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Nic dziwnego, że kilkanaście tysięcy osób skorzystało z bezpłatnych konsultacji z doradcami podatkowymi, w tym na terenie Galerii Gniezno. Eksperci pokazywali, jak wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje, wyjaśniali zawiłości przepisów skarbowych oraz komu przysługują ulgi podatkowe. Dzięki temu klienci przy okazji zakupów mogli w prosty sposób rozliczyć się z fiskusem i nie zaprzątać sobie głowy skomplikowanymi regulacjami.

Pomaganie pełne frajdy

Galeria Gniezno udowodniła również, że potrafi połączyć niesienie pomocy z dobrą zabawą. Tak było w przypadku akcji Kocia zabawa, mającej na celu wsparcie podopiecznych ze schronisk dla bezdomnych zwierząt. W tym przypadku wielkie zaangażowanie wykazali najmłodsi, główną atrakcją były bowiem warsztaty budowania drapaków dla kotów. Dzieci pod okiem wykwalifikowanych instruktorów tworzyły wymarzone konstrukcje z materiałów, które zupełnie bezpłatnie zapewniła Galeria. Każdy mógł zabrać swoje dzieło do domu lub oddać bezdomnym kociakom. Dodatkowo zorganizowano zbiórkę karmy, która powędrowała do stowarzyszenia Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Gnieźnie.

Cieszymy się, że nasze akcje zyskują taką popularność wśród klientów – mówi Paulina Ostrowska i dodaje: – To nas motywuje do tego, żeby prowadzić jeszcze więcej działań na rzecz lokalnej społeczności. Chcemy, aby Galeria Gniezno była centrum , do którego chętnie się wraca. Zależy nam, aby było to miejsce nie tylko zakupów, ale także  spotkań z przyjaciółmi i wspólnej rozrywki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane