Jesteś tutaj:Kultura Drugie życie śmieci w Galerii Gniezno
wtorek, 02 lipca 2019 09:15

Drugie życie śmieci w Galerii Gniezno

  mn
Drugie życie śmieci w Galerii Gniezno Źródło: Galeria Gniezno

Nasz świat tonie w plastiku - już niebawem, 6 lipca Galeria Gniezno stawi czoła temu narastającemu problemowi. Przygotowano wiele atrakcji skupionych wokół tematyki proekologicznej dla małych i dużych.

„Drugie życie śmieci” to nietypowa, proekologiczna akcja będąca odpowiedzią na stale rosnące zanieczyszczenie naszej planety. Problem zbyt dużej ilości produkowanego, rozkładającego się nawet tysiąc lat plastiku z roku na rok narasta.

Galeria Gniezno serdecznie zaprasza na warsztaty dla dzieci i dorosłych, na których będzie można połączyć edukację oraz zabawę i wykonać różnego rodzaju przedmioty z butelek, nakrętek,  produktów z plastiku oraz zwiększyć swoją wiedzę na temat zachowań proekologicznych i promocji recyklingu.

Eventy zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem naszych Klientów. Mamy nadzieję, a zarazem jesteśmy przekonani, że tym razem również tak będzie. Akcje proekologiczne są bardzo potrzebne, należy nieustannie zwiększać świadomość społeczeństwa. I tak zrodził się pomysł na akcję „Drugie życie śmieci”  –mówi Paulina Ostrowska, Dyrektor CH Galeria Gniezno.

Nie lada atrakcję stanowić będzie wystawa przedmiotów codziennego użytku wykonanych ze śmieci. Wśród eksponatów pojawią się między innymi: sofy, leżaki oraz pufy. Plastikowe elementy odpadowe mogą również być podstawą wielu gadżetów oraz materiałem do plastycznych prac najmłodszych

Partnerem akcji jest Straż Miejska Gniezno, która opowie między innymi o tym jak zmieniły się przepisy dotyczące segregacji śmieci i jak należy robić to we właściwy sposób. Wierzymy, że podczas eventu skłonimy wszystkich do dbania o środowisko.

Zapraszamy w sobotę od godziny 11:00 do 19:00.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Stefan12 środa, 03 lipca 2019 09:04 napisane przez Stefan12

    Produkcja jednorazowych produktów, to jest biznes. Dlatego koncernom nie zależy na produktach długowiecznych, które można poddawać naprawie. To chęć zysku zatruwa nas i nasze środowisko.

  • Link do komentarza Marek . Z środa, 03 lipca 2019 07:21 napisane przez Marek . Z

    SZKODA, ŻE NIE BEDZIE PRZY OKAZJI SPRZEDAŻY PRZYRZĄDÓW DO ZGNIATANIA PLASTIKOWYCH BUTELEK !! Taki przyrząd powinien się znajdować obecnie w każdym domu. W internecie można je zakupić już po 30 złotych za sztukę !!

  • Link do komentarza Vegatermik wtorek, 02 lipca 2019 15:34 napisane przez Vegatermik

    Akcje proekologiczne są bardzo potrzebne, należy nieustannie zwiększać świadomość społeczeństwa. W tym producentów śmieci. Dlaczego globalne koncerny nie tłumaczą się ze swoich śmieciogennych technologii?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane