Jesteś tutaj:Kultura Spacer z przewodnikiem o lokacjach miasta
środa, 05 czerwca 2019 11:33

Spacer z przewodnikiem o lokacjach miasta

  mn
Spacer z przewodnikiem o lokacjach miasta archiwum redakcji

Zapraszamy na spacer z przewodnikiem pt. "Gniezno przez wieki - od Wzgórza Lecha do Starego Ratusza"  , który odbędzie się w najbliższą sobotę.

Szlakiem oprowadzi wszystkich przewodniczący Rady Miasta Gniezna Michał Glejzer, który opowie o trzech historycznych lokacjach miasta - od grodu, przez miasto lokacyjne aż po nowe, pobudowane po pożarze z 1819 roku. 

Zbiórka zainteresowanych udziałem nastąpi w sobotę 8 czerwca o godzinie 15:00 przy pomniku Bolesława Chrobrego na placu przykatedralnym.

Tego samego dnia tj. 08 czerwca zapraszamy również do nowej siedziby Informacji Turystycznej w Starym Ratuszu (wejście od ul. Rzeźnickiej) - Drzwi Otwarte dla mieszkańców i turystów od godziny 10:00 do 18:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane