Jesteś tutaj:Kultura 100 metrów historii. Spacer ze Szczunem z Kareji
wtorek, 04 czerwca 2019 17:26

100 metrów historii. Spacer ze Szczunem z Kareji

 
100 metrów historii. Spacer ze Szczunem z Kareji zdjęcie nadesłane

Ile historii mieści się wzdłuż stumetrowej ulicy? Czy centrum miasta kryje jeszcze tajemnice? Jak bardzo zmieniła Gnieźnian historia ostatnich stuleci naszych fyrtli? Na te i inne pytania próbuje odpowiadać Interaktywne Muzeum Gniezna.

Kolejna inicjatywa Muzeum Początków Państwa Polskiego związana z Interaktywnym Muzeum Gniezna wystartuje już 12 czerwca. „100 metrów historii” – to w zamierzeniu oprowadzanie, po najciekawszych odcinkach ulic Gniezna. Na początek niezwykle krótka ulica w sercu miasta. Ul. Tumska to faktycznie blisko 100 metrów i niespełna 20 numerów domów. W tym kilka stojących tu kamienic jest niezwykle przepełnionych historią Gniezna. O tym, co produkowana, przy tej ulicy, jakie warsztaty, czy składy się tu znajdowały, ale i o historii Smoka i jego związkach z rodziną gnieźnieńskiego fabrykanta opowie autor wideo bloga Gawędy Muzealnego Stróża, czyli Szczun z Kareji. Spacer z niespodziankami rzecz jasna prowadzony będzie w gwarze gnieźnieńskiej.

100 metrów historii – Spacer ze Szczunem z Kareji - 12 czerwca 2019 r. o godzinie 19.00. Zbiórka przy Domu Lekarza. Czas trwania około 45 minut. Wstęp wolny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane