Jesteś tutaj:Kultura Dzień dziecka na os. Piastowskim
piątek, 24 maja 2019 19:40

Dzień dziecka na os. Piastowskim

 
Dzień dziecka na os. Piastowskim fot. Rafał Wichniewicz

Tłumy dzieci przybyły w piątkowe popołudnie na dzieciniec położony na os. Piastowskim, gdzie odbywały się powiatowe obchody ich święta.

Na wspólną wyprawę wszystkich uczestników wydarzenia (także dorosłych) zabrał Król Julian wraz z całą ekipą rodem z filmowego Madagaskaru, którzy tego dnia przybyli do Gniezna. Ich wspólny czas urozmaicony został z inicjatywy Starostwa Powiatowego, Centrum Kultury Scena To Dziwna oraz Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, na których to zaproszenie odpowiedziało wielu mieszkańców nie tylko Winiar, ale i innych części miasta.

Poza występem bajkowych zwierząt, a także stałymi atrakcjami znajdującymi się na placu zabaw, goście mogli liczyć także na różne gry i zabawy przygotowane na te okazje, w tym także sypanie kolorowego piasku przez Malarzy Ulotnych, poznać muzykę i tańce z innych krajów, ale także i nasze, rodzime. Każdy najmłodszy uczestnik wydarzenia mógł liczyć na popcorn lub watę cukrową, a także słodki poczęstunek od przebierańców, których pełno pojawiło się tego dnia na dziecińcu.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Niezadowoleni mieszkańcy poniedziałek, 27 maja 2019 12:34 napisane przez Niezadowoleni mieszkańcy

  Jestem za rozwiązaniem nieudolnej straży miejskiej.

 • Link do komentarza kabareciarz niedziela, 26 maja 2019 08:13 napisane przez kabareciarz

  może zapytać Schetyny co sądzi o tej zmianie terminu obchodów Dnia dziecka

 • Link do komentarza jac sobota, 25 maja 2019 20:19 napisane przez jac

  A to dzień dziecka nie jest równo za tydzień ?

 • Link do komentarza a1rh sobota, 25 maja 2019 11:58 napisane przez a1rh

  Czy organizacja Dnia Dziecka przez włodarz powiatu nie wiąże się z wydarzeniem 26 maja? A może to tylko zbieg okoliczności z tym ponad tygodniowym wyprzedzeniem? Jak tak dalej pójdzie to powiat ogłosi Boże Narodzenie w październiku.

 • Link do komentarza Marco piątek, 24 maja 2019 21:35 napisane przez Marco

  Kto tam nie był niech żałuje. Takich tłumów naszych największych skarbów jeszcze w tym ogródku jordanowskim nie było. Zabawa z dziećmi była ze wszech miar udana. Uśmiech na ich twarzach mówił sam za siebie. Teatrzyk króla Juliana był strzałem w dziesiątkę . A wspomnienia? Zapytajcie dzieci sami.... kochani rodzice i dziadkowie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane