Jesteś tutaj:Kultura Pan Kuleczka w gnieźnieńskiej bibliotece
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 09:41

Pan Kuleczka w gnieźnieńskiej bibliotece

  mn
Pan Kuleczka w gnieźnieńskiej bibliotece zdjęcie nadesłane

Kilka dni temu w fili nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna goszczono Pana Kuleczkę, bohatera serii fantastycznych książek dla dzieci autorstwa Wojciecha Widłaka.

W rolę książkowej postaci wcielił się Piotr Witoń, poznański aktor prowadzący warsztaty teatralne na podstawie
literatury dziecięcej. Dzieci z Przedszkola nr 8 „Mali Polanie” poznały osobiście samego głównego bohatera oraz  jego podopiecznych – refleksyjnego psa Pypcia, neurotyczną kaczkę Katastrofę oraz małomówną muchę Bzyk-Bzyk. Piesek Pypcio był także obecny podczas spotkania, dzieci mogły go przytulić oraz pogłaskać.

Spotkanie z Piotrem Witoniem okazało się wyjątkowo interaktywną zabawą literacką. To była także forma promocji teatru i zawodu aktora.  Za działalność dla najmłodszych dzieci poznański aktor został nagrodzony przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane