Jesteś tutaj:Kultura Biblioteka wychodzi naprzeciw osobom starszym
środa, 27 marca 2019 07:57

Biblioteka wychodzi naprzeciw osobom starszym

 
Biblioteka wychodzi naprzeciw osobom starszym fot. Rafał Wichniewicz

Bliższy kontakt z tymi, którzy są w jesieni życia - takie założenia przyświecają inicjatywom, których w najbliższym czasie podejmie się Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.

Poza wspomnianą już wcześniej usługą "książki z dostawą do domu" dla seniorów z os. Tysiąclecia i Ustronie, gnieźnieńska książnica wychodzi także z innymi inicjatywami, skierowanymi do osób starszych. Jedną z nich jest głośne czytanie w domach opieki społecznej oraz ośrodkach spokojnej starości.

- Będzie to czytanie, mające na celu umilenie czasu tym osobom. Ma ono znaczenie terapeutyczne, na pewno nawiąże się taka szczególna więź, a dla tych osób będzie ona o tyle istotna, że pamiętamy o nich i nie powinny czuć się odizolowane - mówiła Agnieszka Słomian z BPMG. Spotkania będą cotygodniowe (w miarę możliwości kadrowych).

Ponadto biblioteka wprowadza także dodatkową obsługę czytelników-seniorów, polegającą na uruchomieniu powiadomień telefonicznych: - Jest to chęć poszerzenia naszej troski o osoby starsze. Opieka będzie polegać na tym iż osoby, które nie posiadają adresu mailowego, będziemy powiadamiać o zbliżającym się terminie oddania książki lub że trzeba przedłużyć ważność konta. Także wtedy, kiedy oczekiwane przez nich książki, które są dostępne w innych filiach, w szczególnych przypadkach będziemy mogli sprowadzić do wskazanej placówki - przekazała Agnieszka Słomian. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane