Jesteś tutaj:Kultura Senior będzie mógł zamówić książkę z dostawą do domu
wtorek, 26 marca 2019 11:09

Senior będzie mógł zamówić książkę z dostawą do domu

 
Senior będzie mógł zamówić książkę z dostawą do domu fot. Rafał Wichniewicz

Miłośnicy najróżniejszych gatunków literatury, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą dotrzeć do gnieźnieńskiej biblioteki, będą mogli zamówić publikację telefonicznie.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna uruchamia pilotażową usługę, która początkowo będzie realizowana od kwietnia do czerwca 2019 roku na terenie Ustronia i Tysiąclecia. Skierowana jest ona do tych osób, które z różnych powodów nie mogą dotrzeć do książnicy.

- Usługa skierowana będzie do osób starszych, schorowanych i niesamodzielnych, które nie mogą dotrzeć do biblioteki z różnych przyczyn. Będzie to usługa bezpłatna i póki co, pilotażowo, chcemy realizować ją na dwóch osiedlach Gniezna. Chcemy się zorientować, czy jest taka potrzeba i czy będą osoby chętnie korzystające z takiej możliwości - poinformowała Agnieszka Słomian z BPMG.

Wspomniani czytelnicy z osiedla Tysiąclecia i Ustronie, którzy nie mogą dotrzeć do książnicy przy ul. Staszica, będą mogli od kwietnia dzwonić pod specjalny numer telefonu 61 426 40 54. W ten sposób będzie możliwość zamówienia książki z dostawą do domu, a ponadto również zapisania się do biblioteki. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane