Jesteś tutaj:Kultura „Pierwsze książki” - jak dobrze rozpocząć czytelniczą przygodę
wtorek, 12 marca 2019 17:36

„Pierwsze książki” - jak dobrze rozpocząć czytelniczą przygodę

  mn
„Pierwsze książki”  - jak dobrze rozpocząć czytelniczą przygodę zdjęcie nadesłane

Czytanie najmłodszym? Bez dwóch zdań, ważna sprawa. Literatura dziecięca może być wspaniałym przewodnikiem.

Książka - zabawna, mądra i zajmująca - pozwala małemu czytelnikowi poznawać otaczający go świat i samego siebie, rozbudza wyobraźnię i twórczo inspiruje. Czytelnią może być każde miejsce - rodzinny dom, ławka w parku, autobus. I oczywiście także przedszkole. I właśnie do przedszkoli, z książką pod pachą, ruszyli nasi bibliotekarze.

"Wędrujący bibliotekarz" to zajęcia "na telefon", które uruchomiliśmy w ramach akcji "Całe Gniezno Czyta Dzieciom". Jako pierwsze "Wędrującego Bibliotekarza" gościły u siebie maluchy z Przedszkola nr 15 "Pszczółka Maja". Trzy i czterolatkom o świecie książek, w którym niepodzielnie króluje wyobraźnia, opowiedziała Ewa Jaworska, koordynator akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Zatem - zachęcamy dzwońcie po nasze czytelnicze pogotowie. Telefon do "Wędrującego Bibliotekarza" to: 61 426 40 54. Liczymy, że łączę rozgrzeje się do czerwoności!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane