Jesteś tutaj:Kultura Światowy Dzień Poezji w gnieźnieńskiej książnicy
wtorek, 05 marca 2019 16:59

Światowy Dzień Poezji w gnieźnieńskiej książnicy

 
Światowy Dzień Poezji w gnieźnieńskiej książnicy archiwum redakcji

Słowa mają moc. Te, które mówią do nas wierszem - szczególnie. Coraz częściej jednak zdajemy się o tym zapominać, a o wadze poezji będzie można porozmawiać w trakcie spotkania w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna.

W gonitwie dnia codziennego nie starcza już czasu na zachwyt nad wierszem. 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Nie może być lepszej okazji na przypominanie o jednej z najpiękniejszych dziedzin twórczości ludzkiej.

Z tej okazji w Bibliotece Głównej, przy ul. Mieszka I 16, Filii nr 1, a także Filii nr 9 książnica zaprezentuje publikacje gnieźnieńskich poetów, a połączeniem łakoci i subtelności liryki będzie akcja „Poezja na dzień dobry!” przygotowana w Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a. Czytelnicy są zaproszeni także do zabawy pod dyktando Panów Tuwima, Brzechwy oraz Miłosza podczas zajęć przygotowanych w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15 i w Filii nr 2.

Z kolei o nowych formach liryki, czyli slamie poetyckim, spoken wordzie i jazz poetry opowie Paweł Bąkowski. Na prelekcję pn.: „Poezja mówiona” organizatorzy zapraszają tego dnia o g. 17.00 do czytelni Biblioteki Głównej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane