Jesteś tutaj:Kultura Zbudują koszary i ratusz z klocków Lego
wtorek, 20 listopada 2018 12:18

Zbudują koszary i ratusz z klocków Lego

 
Zbudują koszary i ratusz z klocków Lego archiwum redakcji

W ramach warsztatów dla dzieci, które odbywać się będą w Starym Ratuszu, powstaną trzy makiety nawiązujące do wydarzeń sprzed stu lat.

Projekt pt. „HEROsi WOLNOŚCI” powstaje we współpracy Towarzystwa Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej z gnieźnieńskim MOK-iem, a w jego ramach zakłada się przygotowanie wystawy na temat powstania wielkopolskiego przy użyciu klocków Lego.

- Projekt jest dwuletni, zaczynamy go już w grudniu i będziemy go kontynuować z początkiem przyszłego roku. Zakłada on realizację warsztatów dla dzieci w wieku od 10 do 16 lat. Pierwsza, tegoroczna część odbywać się będzie w Kłecku, gdzie będziemy budowali makietę wyboru porucznika Edmunda Rogalskiego na dowódcę kłeckiej kompanii. Kolejny projekt realizowany będzie już w Gnieźnie w Starym Ratuszu, gdzie będziemy odtwarzać właśnie ten budynek wraz ze sceną przejęcia władzy przez Polaków z rąk pruskich, a także makietę koszar przy ul. Wrzesińskiej. Towarzyszyć temu będzie także animacja dotycząca Ratusza - mówił Bartek Borowiak, pomysłodawca akcji. Warsztaty w Kłecku i Gnieźnie będą skierowane do 20 dzieci. Ponadto w ich trakcie odbędzie się także spotkanie z historykiem prof. Januszem Karwatem.

Wykonaną podczas warsztatów ekspozycję będzie można oglądać początkowo w Domu Kultury w Kłecku, natomiast po tym trafi ona do Starego Ratuszaw Gnieźnie. Towarzyszyć im będą także cztery inne makiety, wykonane już wcześniej przez Bartosza Borowiaka - poznański Hotel Bazar, przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania, fragment lotniska Ławica oraz zdobycie pociągu pancernego Danuta. 

Na realizację tego projektu przyznano z Samorządu Województwa Wielkopolskiego kwotę 16 tys. złotych. Zapisy na warsztaty będą prowadzone za pośrednictwem MOK-u oraz HEROsi WOLNOŚCI.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane