Jesteś tutaj:Kultura Wycieczka śladami gnieźnieńskiego harcerstwa
czwartek, 20 września 2018 16:17

Wycieczka śladami gnieźnieńskiego harcerstwa

  mn
Wycieczka śladami gnieźnieńskiego harcerstwa zdjęcie nadesłane

Wycieczka z przewodnikiem 23 września 2018  z cyklu "Marsz od Powstania do Niepodległości". Zapraszamy na spacer "Śladami gnieźnieńskich harcerzy" .

Zapraszamy na kolejne oprowadzanie w cyklu związanego ze 100-leciem odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Tym razem grupa wraz w przewodnikiem odwiedzi miejsca związane z historią gnieźnieńskiego harcerstwa. W 2018 roku harcerstwo w Gnieźnie obchodzi swoje 105 lecie, a Związek Harcerstwa Polskiego 100-lecie istnienia ogólnopolskiej organizacji, która została założona w momencie odzyskania niepodległości. Będzie okazja do posłuchania ciekawych historii  o obiektach na trasie wycieczki, związanych z  harcerskimi działań na rzecz Niepodległej przez ostatnie 100 lat. Wycieczka wyruszy spod Pomnika Harcerskiego na skwerze Orląt Lwowskich, a zakończy na wzgórzu Lecha przed kościołem pw. św Jerzego.
 
Wycieczka 23 września 2018 r. (niedziela). Spotkanie z przewodnikiem Ryszardem Polaszewskim o godz. 14:00 pod Pomnikiem Harcerskiego u zbiegu ul. Wyszyńskiego oraz Żwirki i Wigury. Na wycieczkę zaprasza Organizacja Turystyczna Szlak Piastowski. Oprowadzanie jest bezpłatne. Zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane