Jesteś tutaj:Kultura Wycieczka z przewodnikiem „szlakiem strategicznych punktów powstania”
piątek, 15 czerwca 2018 08:10

Wycieczka z przewodnikiem „szlakiem strategicznych punktów powstania”

 
Wycieczka z przewodnikiem „szlakiem strategicznych punktów powstania” archiwum redakcji

Zapraszamy na kolejną wyprawę w przeszłość w ramach cyklu "Marsz od Powstania do Niepodległości", po której oprowadzi wszystkich przewodnik.

W niedzielę 17 czerwca 2018 odbędzie się drugie w tym roku oprowadzanie, nawiązujące do obchodzonego w tym roku stulecia odzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego. Tym razem odbędzie się ona „Szlakiem strategicznych punktów powstania wielkopolskiego w Gnieźnie”.

W czasie wycieczki, grupa wraz w przewodnikiem przemierzy Gniezno odnajdując i poznając miejsca i obiekty, w których rozegrały się wydarzenia najważniejsze dla wybuchu, przebiegu i sukcesu powstania wielkopolskiego w Pierwszej Stolicy Polski. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jak niezwykłych wydarzeń świadkami były ulice i budynki, które codziennie mijają. Będzie to podróż śladami iskier, które w nocy 28 grudnia 1918 roku rozpaliły Gród Lecha płomieniem wolności, podtrzymanym i poniesionym dalej przez jego mieszkańców. Wycieczka wyruszy spod Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, przemierzając kolejne miejsca aż do Panteonu Bohaterów Powstania Wielkopolskiego na cmentarzu  św. Piotra i Pawła.

Wycieczka 17 czerwca (niedziela) 2018 r. Spotkanie z przewodnikiem Maciejem Elantkowskim o godz. 16:00  przy Urzędzie Miejskim w Gnieźnie ul. Lecha 6. Na wycieczkę zaprasza Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski”. Oprowadzanie jest bezpłatne. Zapraszamy!

1 komentarz

  • Link do komentarza Zawiedziony piątek, 15 czerwca 2018 11:32 napisane przez Zawiedziony

    Fajna inicjatywa - szkoda tylko, że w tym samym czasie rozgrywany będzie mecz o awans do III ligi a chętnie uczestniczyłbym w obu wydarzeniach

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane