Jesteś tutaj:Kultura Dzień dziecka w Wielkopolskim Parku Etnograficznym
piątek, 01 czerwca 2018 07:11

Dzień dziecka w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

  mn
Dzień dziecka w Wielkopolskim Parku Etnograficznym zdjęcie nadesłane

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi, do wzięcia udziału w imprezie plenerowej z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się w niedzielę 3 czerwca 2018 roku w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach.

Zabawy i gry od zawsze towarzyszyły dzieciom i dorosłym. Zabawa na świeżym powietrzu zwłaszcza dziś jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dzieci i czerpania przez nie radości z życia. Na niedzielnych gości czekają różnorodne atrakcje:

 • Pierścieniówka – podobna do siatkówki polska gra tradycyjna, polegająca na przerzucaniu piłki przez trzy otwory w siatce
 • Kapela – dawna zabawa kociewskich pasterzy – ruchowa, wesoła, dobra dla wszystkich
 • Kubb – zajmująca gra rzutna rodem ze Szwecji, do dzisiaj bawi i uczy nie tylko w swojej ojczyźnie
 • Krokiet – to nie krykiet. To dawna gra dworska polegająca na przebijaniu kul za pomocą kijów przez żelazne bramki. Wymaga precyzji, potrafi naprawdę wciągnąć!
 • Szczudła – na całym świecie dzieci i dorośli od setek lat chodzą na szczudłach. To atrakcyjna forma ruchu, wymagająca dobrej koordynacji. Każdy chętny może spróbować.

Warsztaty rękodzielnicze - żeby się bawić, przydatny jest sprzęt. Jak się go dawniej robiło? Przekonajmy się razem!

 • piłki-szmacianki – dawniej piłki, którymi dzieci bawiły się na wsi, wyglądały inaczej niż dziś. Z pomocą pracownika Muzeum dzieci będą miały możliwość wykonania tradycyjnej piłki-szmacianki, wypchanej wewnątrz gałgankami;
 • piłki-jojo – jakiś czas temu Polskę opanowała moda na plastikowe jojo. Sprzedawano je niemal wszędzie. Dawniej wyglądało ono jednak inaczej. W Parku będzie można zrobić piłkę-jojo wypchaną wewnątrz trocinami;
 • lalki ze słomy – w dniu swojego święta dzieci będą mogły także wykonać urokliwą lalkę;
 • papierowe ozdoby – wdzięcznym materiałem, z którego można stworzyć ciekawe rzeczy jest papier. Dzieci będą mogły spróbować zrobić z niego ozdobę.

Przedstawienie teatralne dla dzieci - o godz. 14.00 wystąpi teatr dla dzieci z przedstawieniem Wróżka z krainy bajek-dyrdymałek.

Zapraszamy do muzeum w Dziekanowicach w niedzielę 3 czerwca w godzinach od 11:00 do 16:00.

1 komentarz

 • Link do komentarza Jo piątek, 01 czerwca 2018 12:02 napisane przez Jo

  polecam gorąco,byliśmy w poprzednich latach na Dniu dziecka w skansenie,dzieci są zakochane w przedstawieniach

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane