Jesteś tutaj:Kultura Spacer z przewodnikiem po historii dawnych i obecnych szpitali
piątek, 11 maja 2018 14:49

Spacer z przewodnikiem po historii dawnych i obecnych szpitali

 
Spacer z przewodnikiem po historii dawnych i obecnych szpitali zdjęcie: rodowod.com.pl

Już za tydzień, w piątkowy wieczór, odbędzie się pierwszy w tym roku spacer z przewodnikiem. Temat będzie na pewno wyjątkowo ciekawy.

To kolejna okazja do poznania historii Gniezna po zmroku, niejako w ramach nocy muzeów. Tym razem tematem przewodnim będą gnieźnieńskie szpitale i lazarety, a uczestnicy spotkania poznają historię gnieźnieńskich lecznic - zarówno tych istniejących, jak i miejsc, które pełniły tę rolę jakiś czas temu.

W trakcie wspólnego spaceru, jego uczestnicy poznają historię pierwszego gnieźnieńskiego szpitala, zajrzą do piwnic Zespołu Szkół Ekonomiczno-Zawodowych, a nawet na Komisariatu Policji. Dlaczego akurat tam? Zapraszamy, aby przekonać się o tym osobiście.

Spacer z przewodnikiem, który odbędzie się w piątek 18 maja o godzinie 19:00 jest darmowy, a zwiedzanie rozpocznie się przy Informacji Turystycznej - Rynek 14. Zapraszamy!

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane